Bactroban

Bactroban

Krem

GSK

Mupirosin 20 mg/g (%2)

Ambalaj: 15 gramlık tüp.

Bactroban

Pomat

Mupirosin 20 mg/g (%2)

Ambalaj: 10 ve 15 gramlık tüp.

End.: Bakterilerinneden olduğu deri enfeksiyonları, impetigo, folikül iltihabı, furonküloz, küçükyırtıklar, dikiş atılmış yaralar ya da aşınma gibi sekonder enfekte travmatiklezyonların topikal tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Mupirosine karşı duyarlıolanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Kullanımıyla oluşan nadir olası bir duyarlılık reaksiyonuya da şiddetli lokal iritasyonda tedavi kesilmelidir. Gebelik ve emzirmesırasında kullanımı ile ilgili yeterli insan verisi bulunmamaktadır. Eğerçatlamış meme ucu tedavi edilecekse, emzirmeden önce iyice yıkanmalıdır.

Yan Etkileri: Uygulama bölgesinde yanma,batma, kaşıntı gibi hafif yan etkiler gö-rülmüştür. Deride duyarlılıkreaksiyonları nadir olarak bildirilmiştir. Ayrıca sistemik allerjikreaksiyonlar bildirilmiştir.

Doz Önerisi: Bactroban Krem: Küçük yırtıklar, dikiş atılmış yaralar ya da aşınma gibisekonder enfekte travmatik lezyonların topikal tedavisinde, yanıta bağlı olarak10 güne kadar günde 3 kez etkilenmiş bölgeye küçük miktarlarda bir parça temizpamuk, yün veya gazlı bez ile uygulanabilir.Tedavi edilen alan sargı ile örtülebilir. Diğerürünlerle karıştırılmamalıdır, çünkü dilüsyon riski vardır ve bu,antibakteriyel aktivitede azalma ve mupirosinin krem bazı içindestabilitesinde azalmaya neden olur

Doz Önerisi: Bactroban Pomat: Deri enfeksiyonları, impetigo, folikül iltihabı,furonküloz tedavisinde, etkilenmiş bölgeye 10 gün süreyle günde 3 kezuygulanmalıdır. Eğer istenirse, bu alan bir bandaj veya absorban pansuman ileörtülebilir.Bactroban'ın insanlarda uzun dönem kullanımına ait deneyimbulunmamaktadır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.