Beconase

Beconase

Nasal Sprey

GSK

Beklometazon dipropionat

Ambalaj: 50mg/dozx200dozluk özel ambalaj.

Beconase Aqueous

Nasal Sprey

Beklometazon dipropionat

Ambalaj: 50mg/dozx200dozluk özel ambalaj.

Endikasyon: Perennialve mevsimsel alerjik rinit ve vazomotor rinitlerin tedavi ve profilaksisindeendikedir. Ayrıca, nazal polipektomi geçirmiş hastalarda, nazalpolip nükslerini önemli ölçüde geciktirir. Nüksetmiş poliplerinbüyümelerini önleyebilir.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlığıolan hastalarda kontrendikedir.

Uyarılar: Nazal poliplerin beklometazonlatedavisi, poliplerin cerrahi tedavisiyle ve/veya beklometazonunburun içine nüfuz etmesini kolaylaştıracak ilaçlarla birlikte düşünülmelidir.Nazal cerrahi işlemler, travma, nazal septal ülserler gibi çeşitlinedenlerle oluşmuş yeni yaraların iyileşmesini geciktireceğinden,iyileşinceye kadar kullanılmamalıdır.Beklometazon mevsimselalerjik riniti çoğu durumlarda kontrol ederse de, ağır yaz allerjenlerinemaruz kalınan durumlarda özellikle göz semptomlarını kontrol içinilave tedavi gerekebilir. Beklometazonun insan gebeliğinde kullanımınıngüvenirliği hakkında yeterli kanıt yoktur. Anne sütüne önemli düzeylerdegeçmesi beklenmemektedir.

Yan Etkileri: Nadirenkuruluk, burun ve boğazda irritasyon, hoş olmayan lezzet ve koku veburun kanaması gö-rülebilir.

Doz Önerisi: Yetişkinler ve 6 yaşın üzerindeki çocuklarda(6-12 yaş çocuklarda çok zorunlu olduğunda dikkatle kullanılmalıdır)önerilen doz her bir burun deliğine günde 2 kez uygulamadır. Her birburun deliğine günde 3 veya 4 kez bir uygulamalı doz rejimi tercihedilebilir. Toplam günlük uygulama normal olarak 8 uygulamayı geçmemelidir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.