Becotide

Becotide

Becotide nedir ne için kullanılır, Becotide nasıl kullanılır, Becotide ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İnhaler

Beklometazon dipropiyonat

Ambalaj: 

50 µg/dozx200 dozluk ambalaj.

Endikasyon: 

Akciğerlerde Güçlü antienflamatuar etki göstererek astımın önleyici temel tedavisini sağlar.

Kontrendikasyon: 

Aşırı duyarlı hastalarda kontrendikedir.

Uyarılar: 

Beklometazon akut krizler için değil, rutin ve uzun süreli tedavi içindir. Sistemik steroidler uzun süre veya -yüksek dozlarla tedavi edilen hastalarda adrenokortikal supresyon olabilir. Beklometazon tedavisi ani olarak kesilmemelidir.Gebelik sırasında kullanımı, anneye sağlayacağı yarar, fetüs üzerine olası etkisinden büyükse düşünülmelidir. Gebelikte kullanımının güvenilirliği konusunda yeterli kanıt yoktu. Emziren annelerde kullanımında anne ve bebeğe olası zararları, sağlayacağı terapötik yararlarıyla karşılaştırılmalıdır.

Yan Etkileri:

 Ağız ve boğazda kandidiyazis görülebilir. Bazı hastalarda ses kısıklığı ve boğaz tahrişi görülebilir. Dozu takiben “wheezing”de artış ile paradoksal bronkospazm görülebilir.

Doz Önerisi: 

Günlük doz erişkinlerde 3-4 kez 2 inhaler ve 6-12 yaş arası çocuklarda 3-4 kez 1 inhaler dir. Maksimum erişkin dozu 1mg ve maksimum çocuk dozu 0.5 mg’dir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...