Biarison

Biarison

Kapsül

NovartisPharma

Prokuazon

Ambalaj: 200 mgx30 kapsül.

Endikasyon: Dejeneratifeklem hastalıkları: Kalça, diz kapağı veya diğer eklemlerin osteoartrozu.Kronik enflamatuvarhastalıklar: Romatoid artrit, ankilozan spondilit.Akut enflamatuvar hastalıklar: Akut gut,siyatik, servikobrakiyal sendrom, lumbago, tortikolis gibi akutağrılı durumlar, omuz veya diğer eklemlerin tendinit, bursit, sinovitve tenosinovit gibi eklem dışı romatizmalar, dejeneratif eklemhastalıkları ile birlikte seyreden ağrılı enflamatuvar krizleri,lokal veya periartiküler travmalarda (konfüzyonlar, burkulmalar)endikedir.

Kontra Endikasyon: Tüm nonsteroidantienflamatuvar ilaçlara karşı aşırı duyarlık ve peptik ülserdekontrendikedir.

Uyarılar: Özgeçmişinde sindirim bozukluğuolanlarda, karaciğer ve böbrek yetersizliği olan hastalarda dikkatlikullanılmalıdır. Gebelik ve laktasyonda kullanılmaz. Pediyatridehenüz kullanılmamaktadır.

Yan Etkileri: Mide ağrısı,bulantı, karın ağrısı, diyare, seyrek olarak hipotansiyon, taşikardi,baş ağrısı. Çok seyrek olarak, hafif alerjik deri reaksiyonları.

İlaç Etkileşimleri: Temel antiromatizmal tedaviyle,kortikosteroidlerle ve Aspirin’-le bir-likte kullanılabilir (Aspirinekarşı aşırı duyarlık olmaması durumunda). Prokuazonun antikoagülanlarınetkisini artırdığına dair hiçbir bulgu yoktur.

Doz Önerisi: Yetişkinlere önerilen ortalama günlük doz, birkaçkereye bö-lünerek verilen 600 mg’dir. Bazı hastalarda günde 900 mg gerekebilir.Akut olgularda gerektiğinde günlük doz, en fazla 7 gün süreyle 1200mg’ye yükseltilebilir.BiarisonKapsül tercihen yemek sırasında ya da bir miktaryiyecekle birlikte alınmalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.