Bilokan Forte

Bilokan Forte

Damla

Berksam

Ginkgo biloba ekstresi

Ambalaj: 40 mg/mLx50 mL’lik ambalaj.

Eşdeğeri: Tebokan Fort Damla: 40 mg/mLx50 mL(Abdi İbrahim).

Bilokan Forte

Film Tablet

Ginkgo biloba ekstresi

Ambalaj: 40 mgx20 ve 50 film tablet.

Eşdeğeri: GineksinF Film Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Deva);Gingobil Film Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Tripharma);Seremaks Fort Film Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Hüsnü Arsan);Tanakan Film Tablet: 40 mgx20 ve50 tablet(Mecom);TebokanFort Film Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Abdi İbrahim).

Endikasyon: Organikbeyin sendromuna bağlı olarak gelişen serebral performans bozukluklarınınsemptomatik tedavisinde (hafıza zayıflığı, konsantrasyon bozukluğu,ruhsal uyum bozuklukları, baş dönmesi, kulak çınlaması ve baş ağrısı,primer hedef grup, primer dejeneratif demans, vasküler demans ve herikisinin miks formlarındaki demans sendromları olan hastalardır);periferik arteriyel okluzif hastalıklarda Fontaine stage II (intermittanklodikasyo)’de ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesi; vaskülerveya involüsyona bağlı vertigo ve kulak çınlamasında endikedir.

Kontra Endikasyon: Ginkgo glikozidlerine karşı önceden oluşmuş aşırıduyarlık durumlarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Gebelerde kullanılması önerilmez.

Yan Etkileri: Hafif gastrointestinal rahatsızlık,baş ağrısı, alerjik deri reaksiyonları görülebilir.

Doz Önerisi: Bilokan Damla: Demans sendromunda günde 3 kez 20-40 damla (günlükdoz 120-240 mg). Periferik arteriyel okluzif hastalık, vertigo, kulakçınlaması gibi durumlarda günde 3 kez 25 damla veya günde 2 kez 40damla.Bilokan Tablet: Demans sendromunda günde 3 kez 1-2 Tablet (günlükdoz 120-240 mg).Tedavinin süresi semptomların şiddetine bağlıdırve bu kronik hastalıkta en az 8 hafta sürmelidir. Periferik arteriyelokluzif hastalık, vertigo, kulak çınlamasında günde 3 kez 1 Tabletveya günde 2 kez 2 Tablet. Periferik arteriyel okluzif hastalıkta,ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesi minimum 6 haftalıktedavi gerektirir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.