Blephamide Liquifilm

Blephamide Liquifilm

Süspansiyon

Abdiİbrahim

Sülfasetamid sodyum%10, prednizolon asetat ‰2, fenilefrin HCI ‰12

Ambalaj: 5 mL’lik damlalıklı şişe.

Endikasyon: Pürülanolmayan blefarit ve blefarokonjunktivit (seboral, stafilokokal,alerjik) pürülan olmayan konjunktivitte (alerjik ve bakteriyel) endikedir.

Kontra Endikasyon: Akut herpessimpleks (dendritik keratit), pürülan ve tedavi edilmemiş enfeksiyonlar,vaksinia varisellayla kornea ve konjunktivitanın diğer birçok viralrahatsızlıkları, oküler tüberkülöz ve gö-ze ait mantar hastalıklarıve bileşimdeki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlıkdurumlarında kontrendikedir.

Uyarılar: Duyarlı kişilerde uzun süre kullanım sonucu göziçi basıncı artabilir.Dar açılı glokomu olanlarda dikkatle kullanılmalıdır.Herpes simpleks geçirmiş hastaların kortikosteroidle tedavisibüyük bir dikkat gerektirir. Gebelikte ve emziren annelerde yeterlikontrollü çalışmalar olmadığından ancak yarar/zarar riskleri gözönüne alınarak uygulanır.

Yan Etkileri: Bileşimdeki antibiyotiğekarşı alerjik duyarlık gö-rülebilir. Steroide karşı, glokoma doğrugelişen göz içi basıncında artış, nadiren optik sinir hasarı, posteriorsubkapsüler katarakt oluşumu ve yara iyileşmesinde gecikme gibiyan etkiler gö-rülebilir.

Doz Önerisi: Durumun ciddiyetine gö-re en uygundozaj şekli günde 2 ile 4 kez bir damladır. Genellikle blefaritinerken ve akut dö-nemlerindeBlephamidekullanımı çok hızlı ve etkili sonuç verir ve buamaçla direkt olarak gö-ze damlatılıp fazlası göz kapağına yayılır.Fakat rahatsızlık sadece göz kapağı ile ilgili ise direkt olaraklezyon olan bölgeye uygulanabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.