Botox

Botox

Flakon

Abdiİbrahim

Clostridium Botulinumtoksini Tip A 100 ünite

Ambalaj: 1 flakon.

Endikasyon: 12 yaş veüzerindeki hastalarda, selim blefarospazm veya VII. sinir hastalıklarıda dahil olmak üzere, distoniyel spazma bağlı (örneğin blefarospazmve strabismus) fonksiyon kayıplarının tedavisi için endikedir.

Kontra Endikasyon: Hipersensitivitesi bulunanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: İlacı uygulayacak hekimler, ilgili nö-romuskülerve orbital anatomiyi, daha önceki cerrahi işlemler nedeniyle buanatomide meydana gelmiş olabilecek değişiklikleri ve standartelektromiyografik teknikleri çok iyi bilmelidir. Bütün biyolojikürünlerde olduğu gibi, bir anafilaktik reaksiyonun meydana gelmesihalinde, epinefrin bulunmalı ve gerekli olan diğer tüm önlemleralınmış olmalıdır. Gebelerde yalnızca çok kesin olarak gerekli olduğundauygulanmalıdır.Toksinin süte geçip geçmediği de saptanmamıştır.Emziren annelerde dikkatle kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Bir veya daha fazla ekstraokülerkasın paralize edilmesi, oryantasyon bozukluğu, çift görme gibietkiler meydana getirebilmektedir.

Ptosis,vertikal deviasyon, vitröz hemoraji, retrobulbar hemoraji, kirpiksiganglion hasarına uyan pupiler değişiklikler görülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Aminoglikozid antibiyotiklerveya nö-romusküler iletiye müdahale eden diğer ilaçlar, botulinumtoksininin etkisini güçlendirebilir; bu ilaçlardan herhangi birinialan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır.

Doz Önerisi: Cerrahi yolla açığa çıkarma veya elektromiyografikyol gösterici olmaksızın enjeksiyon yapmaya kalkışılmamalıdır.Hekimler elektromiyografik tekniği bilmelidir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.