Cabral

Cabral

Ampul

Dr.F.Frik

Feniramidol HCI

Ambalaj: 800 mg/3 mLx3 ampul.

Cabral

Draje

Feniramidol HCI

Ambalaj: 400mgx24 draje.

Endikasyon: Miyorelaksanve analjezik olarak, çizgili kas ve hareket sisteminin diğer yapılarındaakut ve kronik ağrıların tedavisinde endikedir. Bel ağrıları, lumbago,siyatik, disk rahatsızlıkları, medikomekanik veya siropratik,örneğin su altı masajları gibi diğer tedavileri destekleyiciolarak kullanılır.

Kontra Endikasyon: Feniramidole karşı aşırı duyarlığıolanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Antikoagülanlarla birliktealındığında kanama; oral antidiyabetiklerle karbonhidrat metabolizmasındadeğişiklik; antikonvülziflerle göz titremesi, görme bozuklukları,koordine olmayan hareketler ortaya çıkarsa ilaç kesilmeli ve gerekentedbirler alınmalıdır.

Yan Etkileri: Bazı duyarlıhastalarda midede dolgunluk veya bulantı, dilde yanma duyusu veyaderi eksentemi yapabilir, fakat çabuk geçicidir. Uyuşukluk, kaşıntıve deri dö-küntüleri gö-rülebilir. Eğer hipersentivite veya deridö-küntüleri oluşursa ilaç verilmesi durdurulur.

İlaç Etkileşimleri: Kumarintürevleri (antikoagülanlar), tolbutamid, oral antidiyabetik vedifenilhidantoinle tedavi gö-ren hastalarda, bu ilaçların etkileriniartıracağından dikkatle kullanılmalıdır.

Doz Önerisi: Cabral Ampul: Günde 1 Ampul glutea içine derinuygulanır.

Cabral Draje: Günde 3 kez 1-2 draje, yemeklerdensonra çiğnenmeden yutulur.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.