Canolen

Canolen

Krem

Biofarma

Siklopiroks olamin

Ambalaj: 10mg/gx20 g’lik tüp.

Eşdeğeri: Nibulen Krem: 10 mg/gx20 g(SanofiAventis).

Canolen

Solüsyon

Siklopiroks olamin

Ambalaj: 10 mg/mLx20 mL’lik püskürtücülü plastik şişe.

Eşdeğeri: Nibulen Solüsyon: 10 mg/mLx20 mL(SanofiAventis).

Endikasyon: Derininbütün mantar hastalıklarının tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Gebelik sırasında her türlüilaç tedavisinde olduğu gibi, siklopiroksolamin ile tedavi ancakkesin bir endikasyon varsa uygulanmalıdır. Gebelik için bildirilenler,6 yaşından ufak çocukların tedavisi için de geçerlidir. Gö-ze uygulanmamalıdır.

Yan Etkileri: Uygulama sırasında nadirengeçici bir kaşıntı ve yanma ile ciltte irritasyon olabilir.

Doz Önerisi: Canolen Krem: Günde 2 kez (sabah ve akşam) hastalıklı deri alanlarıüzerine hafifçe ovularak sürülür. Genelde 1 hafta içinde klinik semptomlarda(kaşıntı, kızartı, yanma) iyileşme görülür.Pitiriyazis versikolorda bu süre 2 haftadır. Eğer 2-4haftalık tedaviden sonra iyileşme olmazsa, tanı gözden geçirilmelidir. Nüksleriönlemek için dermatomikozlar en az 2-4 hafta tedavi edilmelidir.Tinea pediste bu süre en az 1 ayolmalıdır.

CanolenSolüsyon: Günde ikikez (sabah ve akşam) hastalıklı deri alanları üzerine alanın ıslanmasınısağlayacak şekilde, püskürtücü kafa üzerine parmakla basınç uygulayarakpüskürtülür. Genelde 1 hafta içinde klinik semptomlarda (kaşıntı, yanma,kızartı) iyileşme görülür.Pityriazis versikolor’da bu süre 2 haftadır. Eğer 2-4haftalık tedaviden sonra iyileşme olmazsa teşhis yeniden gözden geçirilmelidir.Nüksleri önlemek için dermatomikozlar en az 2-4 hafta tedavi edilmelidir. Tineapedis’te bu süre en az bir ay olmalıdır.

Canolen

Vajinal Krem

Siklopiroks olamin 10mg/g

Ambalaj: 30g’lik tüp ve 6 adet tek kullanımlık aplikatör.

Eşdeğeri: Nibulen Vajinal Krem: 10 mg/gx30 g(SanofiAventis).

Endikasyon: Vajinanınfungal enfeksiyonlarında endikedir.

Kontra Endikasyon: Siklopiroksolaminekarşı aşırı duyarlığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Eşler birbirlerini enfekteedebilirler. Bu nedenle, reenfeksiyonun önlenmesi için hastanıneşine aynı tedavi uygulanmalıdır.Gebelik sırasında ancak kesin bir endikasyonvarsa uygulanmalıdır.Gebelik için bildirilenler, yenidoğan bebeklerleufak çocukların tedavisi için de geçerlidir.

Yan Etkileri: Nadirengeçici bir kaşıntı ve yanmayla ciltte irritasyon olabilir.

Doz Önerisi: 5 g krem kutudaki aplikatörlerden birine doldurulur.Aplikatör, vajinanın en dibine kadar itilerek içindeki krem bırakılır. Buuygulama günde 1 kez yapılır. Tedaviye, hasta iyileşene kadar devam edilir.Genel olarak mikozların çoğu 6 uygulama (6 gün) içinde iyileşir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.