Capsalgine

Capsalgine

Pomat

Aroma

Kapsikum oleoresin1 g, asit salisilik 0.5 g, kafur 2 g, terebentin yağı 4 g, ökaliptusyağı 1 g.

Ambalaj: 40 g’lik tüp.

Endikasyon: Romatoid artrit, osteoartrit, fibrosit, miyositve diğer artralji ve miyaljilerde; postherpetik nevralji, ağrılıdiyabetik nö-ropati ve diğer periferik sensoriyel nö-ropati venevraljilerde; muskuloskeletal sistemin posttravmatik ağrılısendromlarında (ezik, burkulma, gerilme, kopma, çıkık, atletik darbeve kazalar); lokal sirkülasyon bozukluğu ve azalmasına bağlı sendromlarda(yüzeysel trombofilebit, filebit, filebotromboz, perifilebitsonrası ağrılar); spor faaliyetlerinden önce ve sonra, yorulma vezorlanmaya bağlı kas ağrı ve krampları, spordan önce çabuk ısınmayısağlamak için kullanılır.

Kontra Endikasyon: Açık yara ve deri lezyonları,aktif dermatozlarda ve duyarlı kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar: Tek ilaç olarak kullanılmalı,başka ilaçlarla karıştırılmamalıdır. Mukozalara, göz, ağız çevresine,genital bölgelere, kıvrımlı deri bölgelerine sürülmemelidir.Açık yaraları, çıplak veya soyulmuş deri yüzeylerine, enfekte deriyeuygulamaktan kaçınmalıdır. Gebelerde kullanılması gerektiğinde,olası risk/yarar oranı dikkate alınmalıdır. 2 yaşından küçük çocuklarauygulanmamalıdır.

Yan Etkileri: Sürüldüğü bölgede kuvvetlibir sıcaklık ve yanma duygusu oluşturur. Bu kapsaisinin normal farmakolojiketkisidir. Rahatsız edecek dereceye varırsa, söz konusu bölgeyebir pamuğa emdirilmiş zeytinyağı sürülerek kontrol edilebilir.

Doz Önerisi: Ağrıyan bölgeye bir miktar ovularak sürülür.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.