Cialis

Cialis

Film Kaplı Tablet

Lilly

Tadalafil

Ambalaj: 20 mgx2 tablet.

Endikasyon: Erektil disfonksiyonun tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Nitratların hipotansif etkilerini güçlendirdiğinden,herhangi bir formdaki organik nitrat alan hastalarda kontrendikedir.

Uyarılar: Cinsel aktivite, önceden kardiyovasküler hastalığı olanhastalar için potansiyel bir kardiyak risk taşır. Bu nedenle, cinselaktivitenin tavsiye edilmediği kalp hastalarında tadalafil de dahil olmaküzere, erektil disfonksiyon tedavileri uygun değildir. Tadalafil ile yapılançalışmalarda priapizm görülmüştür. 4 saat ya da daha fazla ereksiyonu olanhastalar derhal tıbbi yardım almalıdır.Kadınlarda endike değildir. Baş dönmesigörülebileceğinden, araç veya iş makinesi kullanan hastalar dikkatli olmalıdır.

Yan Etkileri: Sık olarak baş ağrısı ve seyrek olarak sırt ağrısı, başdönmesi, dispepsi, yüzde kızarma, miyalji ve nazal konjesyongörülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Tadalafil sistemik vazodilatasyon yapma özelliğine sahiptirve antihipertansif bileşiklerin kan basıncını düşürücü etkilerinigüçlendirebilir.

Doz Önerisi: Erişkin erkeklerde, cinsel aktiviteden önce 20 mg’lik dozhalinde alınması tavsiye edilir. aç ya da tok karnına alınabilir. Cinselaktiviteden 36 saat öncesine kadar alınabilirse de, aktiviteden yarım saatöncesi kadar erken bir zamanda da alınabilir. Günde en fazla bir kez alınmasıtavsiye edilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.