Cutivate

Cutivate

Cutivate nedir ne için kullanılır, Cutivate nasıl kullanılır, Cutivate ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Krem

Flutikazon propiyonat

Ambalaj:

 500mg/g15 ve30 g’lik tüp.

Endikasyon:

 Kortikosteroidlere Yanıt veren dermatozların kaşıntılı ve inflame durumlarının tedavisinde;atopik, çocukluk, diskoid ekzemalar dahil ekzemalar, prurigo nodularis,psoriasis (yaygın plak psoriasisi hariç), liken simpleks dahil nörodermatozlar,liken planus, seboreik dermatit, temas duyarlılığı reaksiyonları,diskoid lupus eritematozus tedavisinde endikedir ve sistemik steroid tedavisine ek olarak yaygın eritrodermi, böcek ısırmaları ve isilikte kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Rozasea,akne vulgaris, perioral dermatit, derinin primer viral enfeksiyonları(örn. herpes simpleks, su çiçeği), anüs çevresinde ve genital bölgede kaşıntı, bakteri ve mantarların neden olduğu primer enfekte deri lezyonları ve 1 yaşın altındaki çocuklarda dermatit ve pişikler dahil dermatozlarda ve aşırı duyarlılık durumunda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 Özellikle bebeklerde ve küçük çocuklarda geniş vücut yüzeylerine yüksek dozda uzun süre uygulanması adrenal supresyon yapabilir.Göze Kaçmamasına dikkat edilmelidir. Gebelikte kullanımı beklenen yarar ve fetüse olan riskinden büyükse düşünülmelidir. Flutikazon farmakokinetik özellikleri süte geçmesinin muhtemel olmadığını göstermektedir.

Yan Etkileri:

 Lokal yanma hissi ve kaşıntı bildirilmiştir. Aşırı duyarlılık belirtileri görülürse tedavi kesilmelidir.

Doz Önerisi:

 Egzama/dermatit için etkilenen bölgeye günde 1 kez ince bir film halinde uygulanır. Diğer endikasyonlarda günde 2 kez uygulanır.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...