Cutivate

Cutivate

Krem

GSK

Flutikazon propionat

Ambalaj: 500mg/g15 ve30 g’lik tüp.

Cutivate

Merhem

Flutikazon propionat

Ambalaj: 50mg/gx15 ve30 g’lik tüp.

Endikasyon: Kortikosteroidlereyanıt veren dermatozların kaşıntılı ve enflame durumlarının tedavisinde;atopik, çocukluk, diskoid ekzemalar dahil ekzemalar, prurigo nodularis,psö-riazis (yaygın plak psö-riazisi hariç), liken simpleks dahil nö-rodermatozlar,liken planus, seboreik dermatit, temas duyarlığı reaksiyonları,diskoid lupus eritematozus tedavisinde endikedir ve sistemiksteroid tedavisine ek olarak yaygın eritrodermide, bö-cek ısırmalarıve isilikte kullanılır.

Kontra Endikasyon: Rozasea,akne vulgaris, perioral dermatit, derinin primer viral enfeksiyonları(örn. herpes simpleks, su çiçeği), anüs çevresinde ve genital bölgedekaşıntı, bakteri veya mantarların neden olduğu primer enfekte derilezyonları ve 1 yaşın altındaki çocuklarda dermatit ve pişiklerdahil dermatozlarda ve aşırı duyarlık durumunda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Özellikle bebeklerde ve küçük çocuklarda genişvücut yüzeylerine yüksek dozda uzun süre uygulanması adrenal supresyonyapabilir.Gö-zekaçmamasına dikkat edilmelidir. Gebelikte kullanımı beklenen yararve fetüse olan riskinden büyükse düşünülmelidir. Flutikazonun farmokokinetiközellikleri süte geçmesinin muhtemel olmadığını göstermektedir.

Yan Etkileri: Lokal yanmahissi ve kaşıntı bildirilmiştir. Aşırı duyarlık belirtileri gö-rülürsetedavi kesilmelidir.

Doz Önerisi: Ekzema/dermatit için etkilenen bölgeye günde 1kez ince bir film halinde uygulanır. Diğer endikasyonlarda günde 2kez uygulanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.