Cyclogest

Cyclogest

Ovül

Assos

Progesteron

Ambalaj: 200 mgx15 ovül

: 400 mgx15 ovül.

Endikasyon: Yardımcıüreme tekniklerine destek olarak fertilize ovumun implantasyonunu sağlamakamacıyla kullanılır. Premenstural sendromun tedavisinde ve puerperaldepresyonun tedavisinde de endikedir.

Kontra Endikasyon: Hipersensitivite durumunda kullanımı kontrendikedir.Bilinmeyen nedenli bir vajinal kanama durumunda, genital organlarda ve memedeşüphelenilen bir malignite varlığında, aktif tromboflebit, tromboembolikhastalıklar mevcudiyetinde, karaciğer yetmezliğinde de kullanımıkontrendikedir.

Uyarılar: Eğer bariyer yöntemi kullanılarak kontrasepsiyonuygulanıyorsa, rektal yolla ovüllerin uygulanması tercih edilmelidir. Eğerhastada kolitis veya fekal inkontinans mevcutsa vajinal uygulama tercih edilmelidir.Progesteron'un da belirli bir miktar su retansiyonuna neden olması nedeniyle,bu durumdan etkilenecek hastalıkların varlığında (epilepsi, migren, astma,kardiyak ve renal yetmezlik vs) dikkatli olunmalıdır. Bu ürünün, erken gebelikdöneminde fertilize ovumun implantasyonunun sağlanması için kullanımınındışında gebeliğin diğer dönemlerinde kullanım endikasyonu bulunmamaktadır.

Yan Etkileri: Mensturasyon beklendiği zamandan daha önce oluşabilirveya daha nadir olarak mensturasyon gecikebilir. Hassasiyet, diyare, gaz hissi,rektal uygulamadan sonra ortaya çıkabilir.

Doz Önerisi: Dozu, günde tek kez uygulanan 200 mg'den, günde 1 veya 2kez uygulanan 400 mg dozuna kadar değişiklik gösterebilir. Uygulama yolu,ovülün vajinal veya rektuma yerleştirilmesi şeklindedir. Premenstürel Sendromtedavisi için tedaviye menstural siklusun 14. günü başlanmalıdır. Doz gündetek kez uygulanan 200-400mg arasındadır. Eğer semptomlar ovülasyon sırasında damevcutsa, tedaviye siklusun 12. günü başlanmalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.