DexaSine

DexaSine

Göz Damlası

Liba

Deksametazon

Ambalaj: 5 mg/5 mL’lik damlalıklı şişe.

Eşdeğeri: CebedexGöz/Kulak Damlası: 5 mg/5 mL(Abdi İbrahim);DekortGöz/Kulak Damlası: 5 mg/5mL(Deva);Maxidex Oftalmik Süspansiyon: 5 mg/5 mL(Alcon);Onadron Simple Göz/KulakDamlası: 5 mg/5 mL(İ.E.Ulagay);SpersadexGöz Damlası: 5 mg/5 mL(Novartis Ophtalmics).

DexaSine SE

Göz Damlası

Deksametazon

Ambalaj: 1.3mg/0.4 mLx10 tek doz içeren kutularda.

Endikasyon: Alerjikkonjunktivit, akne rozasea, yüzeysel noktalı keratit, herpeszosterkeratiti, irit, siklit; kimyasal madde ve ısı nedeniyle oluşan yanıklar,yabancı cisimlerin yol açtığı göz kapağı ve bulbar konjunktivi yaralanmaları;göz ön segmentinin çeşitli nedenlere bağlı irritasyon ve enfeksiyözolmayan enflamasyonları, göz yaşı bezi ve göz yaşı kesesi enflamasyonlarındakullanılır.

Kontra Endikasyon: Herpetik ve mikotik keratit,göz tüberkülö-zü, glokom anemnezi, gö-zün tüm bakteriyel, viral vefungal enfeksiyonları, deksametazona aşırı duyarlık durumlarındakontrendikedir.

Uyarılar: Doktor gö-zetimi altında kullanılmayabaşlanmalı ve devam edilmelidir. Gebelikte zorunlu olmadıkça kullanılmamalı,kullanılması kesin gerekli gö-rüldüğünde yoğun ve uzun süreli tedavilerdenkaçınılmalıdır. Topikal uygulanan steroidler sistemik dolaşımageçtiği için, emziren annelerde kullanılmasının zorunlu olduğudurumlarda emzirmeye ara verilmelidir.

Yan Etkileri: Özellikleuzun süren tedavilerde göz sinirlerinde harabiyet, glokom, gö-rüşalanı ve gö-rüş berraklığında azalma, posterior subkapsüler kataraktoluşumu gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Nadiren gözde yanma,batma meydana gelebilir.

Doz Önerisi: Hasta gö-ze günde 4-6 kere birer damla uygulanır.Tedavi süresi 14 gündür.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.