Dicetel

Dicetel

Film Tablet

Dr. F.Frik

Pinaverium bromür

Ambalaj: 50 mgx40 film tablet.

Endikasyon: İrritablkolon sendromu, spastik kolon, mukuslu kolitis ve bunların semptomları,karın ağrısı, spazm ve fonksiyonel gastrointestinal şikayetlerderahatsız edici hareketlilikte, bağırsak rahatsızlıklarının vedüzensizliklerinin semptomatik tedavisinde endikedir. Ayrıca,safra kesesi diskinezisi ve teknik gastrointestinal araştırmalarda;baryum geçişi, endoskopik safra kanalı pankreotografisine hazırlıkolarak, baryum lavmanı ve kolonoskopi sırasında spazm, hareketlerderahatsızlık ve ağrıyı önlemek için kullanılır.

Kontra Endikasyon: Gastrointestinalbölgede obstrüktif rahatsızlıklar (akalazya, pilor stenozu), paralitikileus, yaşlı ve zeka geriliği olan hastalarda intestinal stenoz,ciddi ülseratif kolit, ülseratif kolite neden olan toksik megakolonve miyastenia graviste ve etkin maddeye aşırı duyarlığı olanlardakontrendikedir.

Uyarılar: Sadece erişkinler kullanabilir.Güvenlik açısından gebelere verilmemelidir. İnsan sütüne geçtiğinden,emziren annelerde dikkatle kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Gastrik rahatsızlık,ağız kuruluğu ve konstipasyon, çok nadir minör rahatsızlıkları yapabilir.

İlaç Etkileşimleri: Klinik çalışmalar;dijitalis ve digitoksin, oral antidiyabetikler, insülin, kumarinlerve heparinle hiçbir etkileşim olmadığını gösterir.

Doz Önerisi: Günlük doz yemeklerle birlikte, çiğnenmeden suile yutulan 3x1 Tablettir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.