Elevit Pronatal

Elevit Pronatal

Elevit Pronatal nasıl kullanılır, Elevit Pronatal ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Film Kaplı Tablet

12 Vitamin:

 A vitamini (retinol) 4000 I.U. (1201.2µg), B1 Vitamin (thiamin HCl) 1.6 mg, B2 Vitamin(riboflavin) 1.8 mg, B6 Vitamini (piridoksin HCl) 2.6 mg, B12 Vitamini (siyanokobalamin) 4 µg, C vitamini (askorbik asit) 100 mg, D3 Vitamini (kolekalsiferol) 500 IU (12.5 µg), E vitamini (tokoferol asetat) 15 mg, biotin (B8 Vitamini) 200 µg, kalsiyum pantotenat (B5 Vitamini) 10 mg, folik asit 0.8 mg, nikotinamid 19 mg.4 Mineral: Kalsiyum 125 mg, demir 60 mg, magnezyum 100 mg, fosfor 125 mg.3 Eser element: Bakır 1 mg, mangan 1 mg, çinko 7.5 mg.

Ambalaj:

 60 tablet.

Endikasyon:

 Gebelik Ve emzirme döneminde artan gereksinim ve yetersiz alım sonucunda ortaya çıkabilen genel vitamin ve mineral eksikliklerinin önlenmesi ve tedavisi, nöral tüp defektleri ve doğumsal anomalilerin profilaksisi, gebelik anemisine karşı artan demir ve folik asit ihtiyacını karşılama.

Kontrendikasyon:

 A ve/veya D hipervitaminozu bulunan olgularda, böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda, demir birikiminin ya da demir kullanım bozukluğunun söz konusu olduğu bireylerde, hiperkalsemi ya da hiperkalsiüri li olgularda ve ilacıniçerdiği bileşenlerden bir ya da birkaçına karşı alerjisi olduğu bilinen kişilerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 Yüksek dozlarda alındığında, hipervitaminoza yol açabileceği unutulmamalıdır. Önerilen dozlarda gebelik boyunca kullanıldığında,herhangi bir problem gözlenmemiştir. Gebelik ve emzirme döneminde tavsiyeedilen dozlardan yüksek dozlarda kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:

 İyi Tolere edilir. Nadir olgularda gastrointestinal bozukluklar olabilir (örneğin kabızlık), ancak bunlar genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmez.

İlaç Etkileşimleri:

 Birbirlerinin Emilimlerini bozabilecek lerinden, demir içeren preparatlar tetrasiklinlerle aynı zamanda kullanılmamalıdır. Eğer tetrasiklinlerin Elevit Pronatal İle aynı zamanda kullanılmaları gerekiyorsa, her iki ilacın alınması sırasında yaklaşık iki saatlik bir zaman farkı olmalıdır.

Doz Önerisi:

 Yetişkinlerde, günde bir tablet kahvaltı ile birlikte alınmalıdır. Hastanın sabahları hiperemezisi varsa, tabletlerin öğle vakti ve gerekirse akşam alınması gerekir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...