Entocort

Entocort

Enema Hazırlamak İçin Dispersibl Tablet

AstraZeneca

Budezonid 2.3 mg

Ambalaj: Rektal uygulama için hazırlamaküzere, 7 adet hızlı çözünen tablet ve 115 mL'lik 7 şişe solüsyon.

Endikasyon: Ülseratifkolit ve proktit tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Sistemik veya lokal bakteriyel, fungal veya viralenfeksiyonlar bulunan ve budezonide karşı aşırı duyarlılığı olanlardakullanılmamalıdır.

Uyarılar: Yükseksistemik etkiye sahip glukokortikosteroid tedavisinden rektal budezonidtedavisine geçen hastalara özel dikkat gösterilmelidir. Gebelik sırasında kullanımındailacın anneye sağlayacağı faydanın fetüse getireceği riskten fazla olmasıgerekmektedir. Budezonidin anne sütüne geçip geçmediği konusunda bilgi yoktur.

Yan Etkileri: Şişkinlik,bulantı, diyare gibi gastrointestinal rahatsızlıklar; ürtiker, kızarıklık gibideri reaksiyonları; ajitasyon, uykusuzluk (orta sıklıkta); depresif ruh haligibi psikiyatrik belirtiler görülebilir.

Doz Önerisi: Erişkinler ve yaşlılarda, dört hafta boyunca her geceyatarken birEntocort Enemakullanılır. 4 hafta sonunda hasta remisyona girmemişsetedavi süresi 8 haftaya uzatılır. Enema yapılırken hasta sol tarafına yatmalı,daha sonra yüzükoyun pozisyona geçmeli ve böyle 5 dakika uzanmalıdır.Mümkünse, rektal süspansiyon bütün bir gece hastanın kolonunda kalmalıdır.Entocortbaşkabir rektal süspansiyon ile kombine edilmemelidir. Enemanın hacmi 115 mL olduğuhalde uygulandıktan sonra şişede kalan miktar yaklaşık 15 mL'dir. Böylecehastaya 2 mg budezonid uygulanmış olur.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.