Eprex

Eprex

Vial

Gürel

epoetin alfa (Eritropoietin)

Ambalaj: 2000 IU/1 mLx6 vial

: 4000 IU/1mLx6 vial

: 10.000 IU/1 mLx6 vial.

Eprex

Kullanıma Hazır Enjektör

Ambalaj: 2000 IU/0.5 mLx6 enjektör

: 4000IU/0.4 mLx6 enjektör

: 10.000 IU/1 mLx6 enjektör.

Endikasyon: Kronikböbrek yetmezliği eşliğindeki semptomatik veya transfüzyon gerektirenaneminin tedavisinde ve kemoterapi uygulanan kanser hastalarındaaneminin önlenmesi ve tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Kontrolaltına alınmamış hipertansiyonu olan hastalar ile epoetin alfayakarşı aşırı duyarlık göstermiş olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Epoetin alfa, iskemik vasküler hastalıklı, epilepsinö-bet öyküsü olanlarda dikkatle kullanılmalıdır. Gebelik ve laktasyonsüresince sadece olası yararı fetüs üzerine olası riskten önemliise uygulanmalıdır.

Yan Etkileri: Baş ağrısı, eklem ağrıları, halsizlik baş dönmesi,yorgunluk gibi grip benzeri semptomlar özellikle tedavinin başlangıcındagö-rülebilir. Kan basıncının yükselmesi veya mevcut hipertansiyonunşiddetlenmesi görülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Siklosporinalyuvarlara bağlandığı için ilaç etkileşme olasılığı vardır.

Doz Önerisi: Hemodiyaliz hastalarında IV veya SC olarak haftada3 kez 50 IU/kg’dir. Peritoneal diyaliz hastalarında 100 IU/kg/hafta,2 SC enjeksiyona bö-lünerek uygulanır.Doz ayarlaması gerektiğinde bu en az 4 hafta aralıklayapılmalıdır. Prediyaliz hastalarında SC yolla uygulanan haftada3 kez 50 IU/kg. Doz ayarlaması gerekli olduğunda 4’er haftalık aralıklarlayapılmalıdır. Kanser hastalarında başlangıç dozu, SC olarak haftada3 kez 150 IU/kg’dir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.