Fastjel

Fastjel

Jel

İ.E.Ulagay

Ketoprofen 25 mg/g

Ambalaj: 50 g’lik tüp.

Endikasyon: Burkulma,incinme, ezilme, küçük eklemlerdeki artrozlar, hafif şiddetteki artritler,yüzeyel tendinitler, şiddetli lombalji, spor yaralanmaları gibi travmatik ya daromatizmal orijinli kas ve iskelet sisteminde ağrı ve ödeme neden olandurumların semptomatik tedavisinde, skleroterapi sonrasındaki venöziltihapların tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Ketoprofen, asetilsalisilik asit ve benzeri etkidekimaddelere karşı aşırı duyarlı kişilerde kullanılmamalıdır.Akıntılı dermatozlarda, ekzemalıve enfeksiyonlu deri lezyonları üzerine, mukoza ve göz çevresineuygulanmamalıdır.

Uyarılar: Tedavi sırasında deri dö-küntülerioluşursa, uygulamaya son verilmelidir. Gebelikte kullanımı önerilmez.Çok gerekli değilse emzirme dö-neminde ve 12 yaşın altındaki çocuklardakullanımı önerilmez.

Yan Etkileri: Nadirenderide kızarıklık ve kaşıntı gibi allerjik reaksiyonlara nedenolabilir.

Doz Önerisi: Burkulma, incinme, ezilme, spor yaralanmaları gibitravmatik veya romatizmal orijinli ağrılarda, skleroterapi sonrasındaki venöziltihaplarda; günde 2 kez 2 gram (ya da 5 cm kadar) jel; yüzeyel tendinittegünde 2 kez 4 gram (ya da 10 cm kadar) jel; küçük eklemlerde artrozda günde 3kez 4 gram (ya da 10 cm civarında) jel; şiddetli lombaljide ilk 3 gün boyunca,3 kez 5 gram jel, sonraki 4 gün boyunca günde 2 kez 5 gram jel uygulanır.Ağrılı bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.