Flarex

Flarex

Flarex nedir ne için kullanılır, Flarex nasıl kullanılır, Flarex ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Oftalmik Süspansiyon

Florometolon asetat‰1

Ambalaj:

 5 mL’lik damlalıklı şişe.

Endikasyon:

 Steroidler Edu-yarlı palpebral ve bulbar konjonktiva, kornea veya ön segmentinalerjik veya diğer enflamatuvar durumlarında endikedir.

Kontrendikasyon:

 Akut yüzeysel herpes simpleks keratiti, vaksiniya, varisella gibi kornea veya konjunktivanın viral hastalıklarında, fungal enfestasyon larda,tüberküloz, akut pürülan ve tedavi edilmemiş enfeksiyonlar, florometolon karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen olgulardan kontrendikedir.

Uyarılar:

 Kortikoidlerin uzun süreli kullanımı glokom,optik sinirde hasar, görme netliğinde azalma, katarakt oluşumuna neden olabilmektedir. Kornea ve skleranın inceldiği vakalarda uzun süreli kortikoid kullanımı ayrıca gözde perforasyona neden olabilir.Gebelerdeancak açıkça gerektiğinde uygulanmalıdır. Emzirenlerde dikkatle uygulanmalıdır.

Yan Etkileri:

 Glokom, optik sinirlerde hasarlanma, görme netliği veya görme alanlarında defektler,katarakt oluşumu, sekonder enfeksiyon gelişim olasılığı, glob perforasyonu görülebilir.

Doz Önerisi:

 Hasta gözün konjunktival kesesine günde 4 kez 1 veya 2 damla damlatılır. 24-48 saatlik ilk dozlama döneminde her iki saatte bir, iki damlaya çıkabilir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...