Flixonase Aqueous

Flixonase Aqueous

Nasal Sprey

GSK

flutikazon propionat50mg/doz

Ambalaj: 120 dozluk ambalaj.

Eşdeğeri: Dalman AQ Nazal Sprey: 50 mcgx120 doz(Drogsan).

Endikasyon: Saman nezlesi de dahil olmak üzeremevsimsel alerjik rinit ve perennial rinit tedavi ve profilaksisindeendikedir.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlığı olan hastalardakontrendikedir.

Uyarılar: Gebelerdeki güvenirliği içinyeterli kanıt yoktur. Hayvan üreme çalışmalarında güçlü kortikosteroidlereözgü ters etkiler ancak yüksek dozda ilaca maruz bırakılan hayvanlardagö-rülmüştür. Direkt intranazal uygulamada sistemik olarak maruzkalma minimumdur. Flutikazon kullanılmadan önce ilacın yararlarınınflutikazon veya alternatif tedavi yöntemleri kullanılmasındandoğabilecek olası tehlikelerle karşılaştırılması gerekir.

Yan Etkileri: Nadirenburun ve boğazda kuruluk ve irritasyon, hoş olmayan tat ve koku veburun kanaması bildirilmiştir. Son derece nadir olarak intranazalkortikosteroidlerin kullanımının ardından nazal septal perforasyonbildirilmiştir.

Doz Önerisi: Yetişkinler ve 12 yaşın üstündeki çocuklardagünde 1 kez, tercihen sabahları her burun deliğine 2 püskürtme yapılır.Bazı durumlarda günde 2 kez 2 püskürtme yapmak gerekebilir.Maksimum günlük doz her burun deliğine4 püskürtmeyi geçmemelidir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.