Floraquin

Floraquin

Vajinal Tablet

aris

Diiyodohidroksikinolein

Ambalaj: 100 mgx25 tablet.

Endikasyon: Protozoasidve fungisid etkilidir. Trikomonas vajinitis, mikotik vajinit,nonspesifik ve karışık vajinit, postklimakterik (senil) vajinit,lö-kore ve vajinal prüritte endikedir. Onarım için uygun bir ortamve deodorant bir etki sağlamak için serviksin koterizasyonu veyakonizasyonunun ardından ve postpartum endoservi-tisde kullanılabilir.

Kontra Endikasyon: 8-Hidroksikinolineveya iyot içeren müstahzarlara aşırı duyarlığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Gebelere uygulanacak tedavide ilacın anne vefetüs üzerinde yaratması olası etki ile tedaviden beklenen sonuçkarşılaştırılmalıdır. 8-Hidroksikinolinlerle uzun süren yüksekdozda oral tedavilerde optik neuritis, optik atrofi, periferal nö-ropatigö-rüldüğü olmuştur. Vajinal kullanımdan sonra bu etkilerin gö-rüldüğüneilişkin bir bilgi yoktur.Hipertiroidizmi olan hastalara dikkatle uygulanmalıdır.İlacın uygulanması tiroid fonksiyon testlerini yanıltabilir.

Yan Etkileri: Yan etkiler pek gö-rülmez. Bazan,önceden var olan akıntı, tedavinin ilk günlerinde artabilir.

Doz Önerisi: İki veya daha fazla menstrüel siklus süresincegünde iki ıslatılmış Tablet, yatmadan önce vajenin derinliğineyerleştirilir. Hekim önerisine gö-re, gerektiğinde veya hijyenikamaçla ılık asit duşlar yapılabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.