Gelocaps

Gelocaps

Pomat

Biofarma

Kapsikum oleoresin1 g, kafur 2 g, ökaliptol 2 g, mentol 0.5 g, terebentin esansı 3.5 g

Ambalaj: 40 g’lik tüp.

Endikasyon: Romatoid artrit, osteoartrit, fibrosit, miyositve diğer artralji ve miyaljilerde; postherpetik nevralji, ağrılıdiyabetik nö-ropati ve diğer periferik sensoriyel nö-ropati venevraljilerde; muskuloskeletal sistemin posttravmatik ağrılısendromlarında (ezik, burkulma, gerilme, kopma, çıkık, atletik darbeve kazalar); lokal sirkülasyon bozukluğu ve azalmasına bağlı sendromlarda(yüzeysel trombofilebit, filebit, filebotromboz, perifilebitsonrası ağrılar); spor faaliyetlerinden önce ve sonra, yorulma vezorlanmaya bağlı kas ağrı ve krampları, spordan önce çabuk ısınmayısağlamak için kullanılır.

Kontra Endikasyon: Açık yara ve deri lezyonları,aktif dermatozlarda ve duyarlı kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar: Tek ilaç olarak kullanılmalı,başka ilaçlarla karıştırılmamalıdır. Mukozalara, göz, ağız çevresine,genital bölgelere, kıvrımlı deri bölgelerine sürülmemelidir.Açık yaraları, çıplak veya soyulmuş deri yüzeylerine, enfekte deriyeuygulamaktan kaçınmalıdır. Gebelerde kullanılması gerektiğinde,olası risk/yarar oranı dikkate alınmalıdır. 2 yaşından küçük çocuklarauygulanmamalıdır.

Yan Etkileri: Sürüldüğü bölgede kuvvetlibir sıcaklık ve yanma duygusu oluşturur. Bu kapsaisinin normal farmakolojiketkisidir. Rahatsız edecek dereceye varırsa, söz konusu bölgeyebir pamuğa emdirilmiş zeytinyağı sürülerek kontrol edilebilir.

Doz Önerisi: Günde 3-4 kez ağrıyan bölgeye ovuşturularak sürülür.Çocuklarda vazelin veya zeytin yağıyla 4 misli seyreltilerek kullanılmalıdır.Sürülen yer açık bıkarılır veya gaz beziyle hafifçe örtülür. Sıkıbandaj uygulamaktan kaçınılmalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.