Genhevac B

Genhevac B

Enjektör

SanofiPasteur

Saflaştırılmış,inaktive rekombinant CHO hücrelerinde üretilen S ve preS2 proteinleri1 immünizasyon dozu (=20mgHBsAg)

Ambalaj: Uygulamaya hazır 0.5 mLtek doz aşı içeren cam enjektör.

Endikasyon: HepatitB virüsünün oluşturduğu akut veya kronik hepatit B enfeksiyonlarınakarşı aktif bağışıklama sağlamak amacıyla kullanılır. Hepatit Benfeksiyonu ile birlikte veya Hepatit B taşıyıcılarına bulaşanHepatit D virüs enfeksiyonuna karşı da korunma oluşturmaktadır.Hepatit B ve Hepatit D virüsleri dışında meydana gelen hepatitlerekarşı koruma sağlamaz.

Kontra Endikasyon: Yoktur.

Uyarılar: Gebe kadınlara, emziren annelerve yenidoğanlara güvenle uygulanabilir.

Yan Etkileri: Çok nadir olarak, aşı uygulanankişilerde uygulamadan sonra Hepatit B enfeksiyon tablosuna benzerkaraciğer enzim yükselmelerine raslanabilmektedir.

İlaç Etkileşimleri: Bildirilmiş ve bilinen bir etkileşmesiyoktur.

Doz Önerisi: SC veya IM yolla uygulanır. Uygulama yeri olarak2 yaşın altındaki çocuklarda uyluğun anterolateral bölgesi, 2yaş üzerindeki çocuk ve yetişkinlerde deltoid bölge seçilmelidir.İlk bağışıklama birer ay ile uygulanan 3 doz sonrasında ilk dozdan12 ay sonra 4. rapel dozu (0, 1, 2-12) veya birer ay ile 2 doz ve ilk aşıdan6 ay sonra bir doz olmak üzere 3 doz (0, 1, 6) aşı uygulaması ile yapılır.5-7 yılda bir doz rapel uygulaması önerilir. Hepatit B hiperimmünglobüliniile aynı anda farklı uygulama bölgelerine uygulanabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.