Hernovir

Hernovir

Krem

Nobel

Asiklovir

Ambalaj: 50 mg/gx10 g’lik tüp.

Eşdeğeri: AcylKrem: 50 mg/gx10 g(Biofarma);

Aklovir Krem: 50mg/gx10 g(İlsan);Asiviral Krem: 50mg/gx10 g(Terra);SilovirKrem: 50 mg/gx10 g(Eczacıbaşı);Virosil Krem: 50mg/gx10 g(Saba).

Hernovir

Tablet

Asiklovir

Ambalaj: 200 mgx25 Tablet

: 400 mgx25 Tablet

: 800mgx25 tablet.

Eşdeğeri: AcylTablet: 200 mgx25 tablet(Biofarma);AklovirTablet: 200 mgx25 Tablet(İlsan);Asiviral Tablet: 200 mgx25 Tablet, 400mgx25 tablet(Terra);Silovir Tablet: 200 mgx25 tablet(Eczacıbaşı);Virosil Tablet: 200 mgx25 Tablet, 800 mgx25 tablet(Saba);ZoviraxTablet: 200 mgx25 Tablet(GSK).

Endikasyon: Bağışıklık sorunu olan veya olmayan kişilerdeilk ve tekrarlayanHerpesGenitalisenfeksiyonların tedavive profilaksisi; bağışıklık sorunu olan kişilerde Herpes simplex(mukokutanöz) enfeksiyonların tedavi ve profilaksisi; bağışıklıksorunu olan ya da enfeksiyon ve komplikasyonları açısından risk altındabulunan çocukların Varicella zoster enfeksiyonu tedavisinde en-dikedir.

Kontra Endikasyon: Asiklovirekarşı aşırı duyarlı olduğu bilinenlerde kontrendikedir.

Uyarılar: Gebelikte ancak elde edilecek yararların bilinmeyenolası risklerden daha fazla olduğuna inanılan durumlarda kullanılmalıdır.Anne sütüne düşük konsantrasyonlarda geçtiğinden emziren annelereuygulanırken dikkatli olunmalıdır.

Yan Etkileri: Deri dö-küntüleri,bulantı, kusma, ishal, karın ağrısı, baş dönmesi, kon-füzyon, halusinasyonlar,somnolans, baş ağrısı ve halsizlik görülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Probenisid,sistemik olarak uygulanan asiklovirin ortalama yarılanma süresiniartırır.

Doz Önerisi: Hernovir Krem: Her 3 saatte bir, günde 6 kez (gece dozu atlanarak)7 gün boyunca uygulanmalıdır. Tedaviye, bulgu ve semptomların ortayaçıkışından sonra mümkün olduğu kadar erken başlanmalıdır.

Hirudoid Forte Jel: 3-5 cm jel hastalıklı cilt bölgesineparmakla hafifçe yayılarak sürülür ve günde birkaç kere tekrarlanır. Göze,açık yaralara ve mukozalara (ağız) değdirilme-melidir. İontoforezde katodaltına uygulanarak kullanılabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.