HibTITER

HibTITER

Flakon

Wyeth

Saflaştırılmış b tipiHemofilus influenzae kapsüler antijen oligosakkaridleri 10mg, difteri CRM197proteinkonjügatı 25mg/0.5 mL

Ambalaj: Tek dozluk 1 Flakon (0.5 mL).

Endikasyon: 2 ay ile71 ay arası çocukların b tipiH. influenzae’nin neden olduğu invaziv hastalıklara karşı immünizasyonuiçin endikedir.

Kontra Endikasyon: Multidoz uygulamada, difteri toksoidi veya tiomersalgibi aşının herhangi bir bileşenine karşı hipersensitiviteHibTiTERiçin birkontrendikasyondur.

Uyarılar: Herhangi bir biyolojik ürünün enjeksiyonundanönce hekim, allerjik veya diğer yan etkilerin önlenmesi için bilinenbütün önlemleri almalıdır.

Doz Önerisi: Aşının, büyük periferal sinirlerden kaçınmayaözen gösterilerek, kalça veya deltoid orta lateral kaslarına, IMyoldan enjekte edilmesi gerekir. 2-6 aylık bebekler için aşılama dozu,yaklaşık 2 ay arayla üç ayrı 0.5 mL enjeksiyonudur. 7-11 aylık olanve daha önce aşılanmamış bebeklere yaklaşık 2 ay arayla iki ayrı enjeksiyonyapılmalıdır. 12-14 aylık olan ve daha önce aşılanmamış bebeklerebir enjeksiyon yapılır. Aşılanan bütün çocuklara 15 aylık veya dahabüyükken, fakat önceki dozdan en az 2 ay sonra tek bir rapel dozu verilmelidir.15-71aylık olan ve daha önce aşılanmamış bebeklere tek bir enjeksiyonyapılmalıdır. Prematüre bebekler, doğumdan başlayarak kronolojikyaşlarına gö-re aşılanmalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.