Lacryvisc

Lacryvisc

Oftalmik Jel

Alcon

Karbomer %0.3

Ambalaj: 10 g'lik tüp.

Endikasyon: Gözyaşınıneksik veya yapısının bozuk olmasıyla karakterize bütün kuru göz olgularındaendikedir. Ayrıca üçlü ayna yerleştirme işlemlerinde visköz madde olarakkullanılmaktadır.

Kontra Endikasyon: Preparatın yapısına giren maddelere aşırı duyarlığıolanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: İçerdiği maddeler üzerinde var olan bilgilerin ışığındagebelerde ve emziren annelerde fetusa veya bebeğe zarar vermeden uygulanabilir.Kontaktlens kullanan olgularda, lens takılı iken uygulanmamalıdır.

Yan Etkileri: Jel oküler yüzey üzerinde düzgünbiçimde yayılıncaya dek bazı olgularda bulanık görme olabilmektedir. Bu durumaraç kullanan kişiler için de geçerli olabilir. Koruyucu madde olarak formülekonmuş olan tiyomersal kontakt allerjiye neden olabilir.

Doz Önerisi: Günde dört kez veya hekimin önerisine göre, bir damlakonjunktival kese içine damlatılır. Konjunktival kese içine damlatma için tüpdik tutulmalı ve bir damlanın yerçekimi etkisiyle kese içine düşmesibeklenmelidir. Bu yöntemle konjunktival kesenin alabileceğinden fazla hacimdebir damla büyüklüğünün düşmesine engel olacak ve bu yolla kirpiklerinyapışkanlanması önlenecektir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.