Lanvis

Lanvis

Tablet

GSK

Tioguanin

Ambalaj: 40 mgx25 tablet.

Endikasyon: Akut lö-semi,özellikle akut miyeloid lö-semi ve akut lenfoblastik lö-semi tedavisindeendikedir.Aynızamanda kronik granülositik lö-semi tedavisinde de kullanılır.

Kontra Endikasyon: Tedavideortaya çıkabilecek komplikasyonlara gö-re yarar/zarar ilişkisiningöz önüne alınması gerekir.

Uyarılar: Tioguanin, ancak bu tür ilaçlarınuygulamasında deneyimli doktorların denetimi altında kullanılabilecekaktif bir sitotoksik ajandır. Tioguaninin gebelik süresinde özellikleilk 3 ay içinde kullanımından mümkün olduğu kadar kaçınılmalıdır.Anne sütündetioguanin veya metabolitleri olduğu bildirilmemiş olmakla birliktetioguanin uygulanan anneler emzirmemelidir.

Yan Etkileri: Tioguaninkombine tedavinin bir parçası olduğu için, gö-rülen yan etkileriyalnızca bu ajana bağlamak mümkün değildir. Tioguaninin de yer aldığıtedavilerde gastrointestinal intolerans, stomatit, bağırsak nekrozuve perforasyonu, karaciğer fonksiyon bozukluğu ve sarılık, karaciğerinvenooklüzif hastalığının meydana geldiği kaydedilmiştir.

İlaç Etkileşimleri: Busulfan ve tioguanin kombinetedavisi sonucunda, nodüler rejeneratif hiperplazi, portal hipertansiyonve özofagus varisi gelişmiştir.

Doz Önerisi: İndüksiyon dozu günde 1-2’ye bö-lünmüş dozlar halinde100-200 mg/m2 vücut yüzeyi kadardır. Sürek dozu günde 1-2’ye bö-lünmüşdozlar halinde 60-200 mg/ m2’dir. Tedavi süresi hastanın durumunagö-re ve kullandığı diğer sitotoksik ajanların özelliklerine gö-redeğişir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.