Libkol

Libkol

Film Tablet

Saba

Klordiazepoksit 5mg, pipenzolat bromür 2.5 mg

Ambalaj: 50 tablet.

Endikasyon: Fonksiyonelveya organik gastrointestinal yakınmalarda, peptik ülser tedavisindeyardımcı olarak, hiperasidite, hipersekresyon, kronik gastrit vegastrointestinal hipermotilite durumlarında, biliyer diskinezilerde,irritabl kolon, mukoz kolitler ve akut enterokolitlerde, genitoürinersistem spazmı ve diskinezileri, dismenore ve premenstrüel yakınmalardaendikedir.

Kontra Endikasyon: Pipenzolat bromürün antikolinerjik etkisi nedeniyleglokomlularda, benign prostat hipertrofisi olanlarda kullanılmaz.Klordiazepoksiteve pipenzolat bromüre aşırı duyarlığı olanlara verilmez.

Uyarılar: Libkol alan hastaların alkol vediğer santral sinir sistemi depresanları alımlarında dikkatli olmalarıgerekir. Ruhsal canlılık ve dikkat isteyen alet ve araç kullanımındaözel bir dikkat gösterilmesi gerekir. Klordiazepoksit alan hastalardafizik ve psişik bağımlılık çok ender gö-rülürse de alışkanlığa eğilimiolanların dikkat etmeleri önerilir. Benzodiyazepinlerin gebeliğinilk üç ayında kullanılması sakıncalıdır.Ayrıca emziren annelerin kullanmamasıgerekir.

Yan Etkileri: Bazı hastalarda uyuşukluk,ataksi, konfüzyon, deri dö-küntüleri, ödem, menstrüel anormallikler,bulantı ve kabızlık, libido azalması görülebilir. Agranülositoz,sarılık ve hepatik disfonksiyon tarif edilmiştir. Antikolinerjiketkiden dolayı ağız kuruluğu, görme bulanıklığı, idrar sıklığı vekonstipasyon olabilir.

İlaç Etkileşimleri: Libkolkullanımı sırasında diğer psikotroplar alınmamalıdır. Özellikle MAOinhibitörleri ve fenotiyazinin beraberce kullanımında çok dikkatliolunmalıdır.

Doz Önerisi: Doz hastaya ve gereksinime gö-reayarlanmalıdır. Erişkinler için alışılmış doz, günde 3-4 kez 1 veya 2Tablettir.Yemeklerdenönce ve yatarken alınmalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.