Maxaljin

Maxaljin

Film Tablet

Mecom

Flurbiprofen

Ambalaj: 100 mgx30 tablet.

Eşdeğeri: MajezikFilm Tablet: 100mgx30 tablet(Sanovel).

Endikasyon: Romatoid artrit ve osteoartrit gibi kronik romatizmal hastalıklarınsemptomlarının akut veya uzun süreli tedavisi, çeşitli cerrahi operasyonlar veyumuşak doku travmalarına bağlı ağrı ve enflamatuvar semptomların giderilmesive dismenore.

Kontra Endikasyon: Flurbiprofene karşı aşırı duyarlığı olan kişilerde;aspirin veya diğer nonsteroidal antienflamatuvar ilaçların astım, ürtiker veyadiğer alerjik reaksiyonlara yol açtığı bilinen kişilerde; dendritik keratitiolanlarda ve gebeliğin 3. trimesterinde kontrendikedir.

Uyarılar: Renal ve hepatik fonksiyon bozukluğubulunan, geçmişte böbrek veya karaciğer hastalığı geçirmiş kişilerdedikkatle kullanılmalıdır. Flurbiprofen, kardiyak dekompansasyonu,hipertansiyon ve benzeri hastalıkları bulunan kişilerde sıvı retansiyonuve ödem gö-rülme olasılığına karşı dikkatle kullanılmalıdır. Gebelerdekullanılması önerilmez. Laktasyonda kullanılması önerilmez.

Yan Etkileri: Dispepsi, mide bulantısı, kusma,abdominal ağrı, gaz yakınmaları, diyare, konstipasyon, ürtiker,baş dönmesi, sinirlilik, kulak çınlaması, bulanık görme, rinit, vücutağırlığı değişimleri gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Flurbiprofen, furosemid gibidiüretiklerin etkisini azaltabilir. Antikoagülan ilaç kullananhastalarda dikkatle uygulanmalıdır. Flurbiprofen ve aspirininbirlikte uygulanması durumunda flurbiprofenin serum konsantrasyonlarındayaklaşık %50 düşüş olduğu bildirilmiştir.

Doz Önerisi: Önerilen günlük doz, bö-lünmüş dozlar halinde150-200 mg’dir. Semptomların şiddetine bu doz top-lam 300 mg’ye çıkarılabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.