Megace

Megace

Tablet

BMS

Megestrol asetat

Ambalaj: 160mgx30 tablet.

Endikasyon: Megestrol asetat; ilerlemiş memeveya endometriyum kanserlerinin (tekrarlayan, cerrahi girişimdebulunulamayan veya metastazlı hastalıklar) hafifletici tedavisiiçin endikedir.

Kontra Endikasyon: Gebelik teşhisinde kontrendikedir.

Uyarılar: Megestrolün diğer tüm neoplastikhastalıklarda kullanımı önerilmez.Önerildiği şekilde kullanılırsa, megestrol kullanımıiçin spesifik önlemler yoktur. Tekrar eden veya metastazlı kanseriçin tedavi edilen herhangi bir hastanın yakın denetimi gerekir.Trombofilebit geçirmiş olan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Kilo artışı megestrolün sıkraslanan bir yan etkisidir. Trombofilebit ve pulmoner emboliyi içerentromboembolik olgu nadiren kaydedilmiştir. Bulantı ve kusma,ödem, adet dışı kanama, dispne, tümör yayılması (hiperkalsemili veyahiperkalsemisiz), hiperglisemi, alopesi, karpal tünel sendromuve dö-küntü de bildirilmiştir.

Doz Önerisi: Meme kanserinde tek veya bö-lünmüş dozlar halinde160 mg/gün; endometriyum kanserinde tek veya bö-lünmüş dozlar halinde40-320 mg/gün dozunda uygulanır.Megace’in etkinliğinin belirlenmesi için en az 2 aylıksürekli tedavi yeterli bir süre sayılmaktadır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.