Miyorel

Miyorel

Tablet

SanofiAventis

Metokarbamol 375mg, parasetamol 300 mg

Ambalaj: 20 tablet.

Endikasyon: Travmatikeklem ve kas ağrıları, burkulma, kırık gibi nedenlere (özelliklesportif nedenler, iş kazaları) meydana gelen ağrılı spazmlar, lumbago,miyalji artralji gibi analjezik ve miyorelaksan etkinin gerekliolduğu durumlarda kullanılır.

Kontra Endikasyon: Bileşimdekimaddelerden herhangi birisine aşırı duyarlı olanlarda, gebelikte,12 yaşından küçüklerde, epilepsi, Miyastenia gravis’te kontrendikedir.

Uyarılar: Karaciğer ve böbrek fonksiyonyetersizliklerinde dikkatle kullanılmalıdır. Uyku hali ve uyuşuklukyapabileceğinden motorlu araç kullananlarla çalışanlar uyarılmalıdır.Emziren annelere verilmemelidir.

Yan Etkileri: Baş dönmesi,sersemlik ve seyrek olarak bulantı olabilir. Ender olarak da uyuşukluk,bulanık görme, baş ağrısı, ateş, ürtiker ve deri dö-küntüsü, çok nadirolarak kanlı veya bulanık idrar, hematolojik bozukluklargörülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Alkol ve özellikle yüksek dozlardabarbitüratlar, antikonvülzanlar, antikoagülanlar, aspirin ve diğersalisilatlar ve nonsteroid antienflamatuvar analjezikler, anestezikler,santral sinir sistemi depresörleri, MAO inhibitörleri, narkotikanaljeziklerlebirlikte kullanılmamalıdır.

Doz Önerisi: 12 yaşından büyük çocuklara ve erişkinlere günde3-4 kez 2 Tablet verilir.Yaşlı hastalarda erişkin dozunun yarısı önerilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.