Mycocur

Mycocur

Krem

Nobel

Terbinafin HCl 10mg/g

Ambalaj: 15 g’lik tüp.

Eşdeğeri: LamisilKrem: 10 mg/gx15 g(Novartis Pharma);TerbinKrem: 10 mg/gx15 g(Eczacıbaşı);Terbisil Krem: 10 mg/gx15 g(Berksam).

Endikasyon: TrichophytonsuşlarıTrichophytonrubrumveTrichophyton mentagrophytes, Microsporum canisveEpidermophytonfloccosumgibi dermatofitlerin nedenolduğu fungal enfeksiyonlarda, tinea pedis (atlet ayağı), tinea cruris veyatinea corporiste endikedir. BaşlıcaCandidacinsinin (örneğin,Candida albicans) nedenolduğu derinin maya mantarı enfeksiyonlarında,Malassezia furfurolarakda bilinenPityrosporum orbiculare'nin neden olduğu Pityriasis (tinea) versikolorenfeksiyonlarında endikedir.

Kontra Endikasyon: Etkinmaddeye karşı aşırı duyarlık durumlarında kontrendikedir.

Yan Etkileri: Uygulamabölgesinde ender olarak kızarıklık, kaşıntı ve batma hissi olabilir, ancak bunedenle tedavinin kesilmesi nadirdir. Bu zararsız semptomlar daha endergörülen fakat terbinafin tedavisinin kesilmesini gerektiren allerjikreaksiyonlardan ayırt edilmelidir.

Doz Önerisi: Günde bir veya iki kez uygulanabilir. İlacınuygulanmasından önce bölgenin sabunlu su ile yıkanıp temizlenmesi ve iyicekurulanması gerekir. İntertriginöz enfeksiyonlarda (meme altı, interdijital,intergluteal, inguinal) uygulama yapılan bölgenin üzeri, özellikle geceleri,gazlı bezle örtülebilir. Yaklaşık tedavi süreleri: Tinea corporis, cruris 1-2hafta. Tinea pedis 1 hafta (günde iki defa), 2 hafta (günde bir defa).Kutanöz kandidiyazis 1-2 hafta.Pityriasis versikolor 2 hafta.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.