Nature Made Oyster Shell Calcium

Nature Made Oyster Shell Calcium

Film Tablet

Abdi İbrahim

Kalsiyum 500 mg, Dvitamini 200 IU

Ambalaj: 30 Tablet.

Endikasyon: Vücudungünlük kalsiyum ve D vitamini gereksinimini karşılamak üzere beslenmeyeyardımcı olarak kullanılır.

Kontra Endikasyon: Bileşimdeki maddelere karşı aşırı duyarlığıolan hastalarda, hiperkalsemi, hiperkalsiüri veya böbrek taşıolan ve oluşma riski bulunan hastalar ile sarkoidozisli hastalarda,ağır renal yetmezliği olan hastalarda kontrendikedir.D vitamini toksisitesi olanhastalarda da kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Sarkoidozis, renal ve kardiyakrahatsızlığı olan ve kardiyak glikozit alan hastalarda dikkatlekullanılmalıdır. Üriner taş oluşumuna eğilimli hastaların bol miktardasıvı almaları önerilir. Kalsiyum tedavisi sırasında hekim tarafındanönerilmediği takdirde yüksek doz D vitamini alınmasından kaçınılmalıdır.

Yan Etkileri: Kalsiyum tuzlarının oral olarakalınması gastrointestinal irritasyona ve konstipasyona nedenolabilir.

İlaç Etkileşimleri: Magnezyum içeren antiasitlerile D vitamini beraber kullanılmamalıdır. Kolestiramin D vitamininemilimini azaltmaktır. Digitalis alan hastalarda D vitamini dikkatlekullanılmalıdır. D vitamini alan hastalarda uzun süre antikonvülsanlarınkullanımı osteomalasiya ve raşitizmlilerin insidansında artışmeydana getirmektedir. Kalsiyum, oral tetrasiklinlerin ve florürlüpreparatların emilimini azaltabilir. Kardiyak glikozitleri ileberaber verildiğinde aritmi meydana gelebilmektedir. Tiazid diüretiklerikalsiyumun renal emilimini arttırabilirler, böylece hiperkalsemiyeyol açarlar. Kortikosteroidler D vitamini etkilerini azaltır.

Doz Önerisi: Günde 2 tabletin yemekle birlikte alınması önerilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.