Neosporin

Neosporin

Neosporin nedir ne için kullanılır, Neosporin nasıl kullanılır, Neosporin ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Göz Damlası

Polimiksin B sülfat 5000 IU, neomisin sülfat 1700 IU, gramicidin 25 IU/ml

Ambalaj:

 5 mL’lik plastik şişe.

Endikasyon:

 Profilaksi: Cerrahi girişimler ve gözden yabancı cisim çıkarılması dahil, pre ve postoperatif kullanımda.Tedavi: Konjonktivit,keratit, kornea ülserleri, ülseratif blefarit ile birlikte konjonktivit ve kronik dakriyosistit dahil bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Bileşimdeki Maddelerden herhangi birine karşı veya framisetin, kanamisin,gentamisin ve diğer benzer antibiyotikler gibi çapraz duyarlılık oluşturan maddelere karşı bilinen aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.Preparatın kullanımı, intraoküler sıvılara geçme olasılığının bulunduğu durumlarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Belirgin sistemik emiliminin ardından, neomisingibi aminoglikozidler irreversibl ototoksisiteye neden olabilirler.Yüksek dozlarda veya uzun süreli tedavi sonrası bu olasılık değerlendirilmelidir.Gebelikte-döneminde etkileri ve insan sütünden katılımıyla ilgili bilgi yoktur.Tedavinin klinik yararı, gelişmekte olan fetusa bilinmeyen olası riskler düzenlenmelidir.

Yan Etkileri:

 Uygulamadansonra duyarlılaşmış olgular gö-rülebilir.

Doz Önerisi:

 Neosporin Göz Damlası Gözyaşı ile izotoniktir ve gözde iyi tolere edilir. Önerilen doz etkilenen göze günde,iki dört kez 1-2 damladır, ancak durumun şiddetine göre daha sık uygulama gerekli olabilir. eğer uygulama sırasındaki bir damla, gözü yeterince kaplamaz ise, ikinci bir damla uygulanabilir.Tedavi, gözün iyileşmiş görüşmesinden sonra da en az 2 gün sürdürülmelidir.

 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...