Neosporin

Neosporin

Göz Damlası

GSK

Polimiksin B sülfat5000 IU, neomisin sülfat 1700 IU, gramisidin 25 IU/ml

Ambalaj: 5 mL’lik plastik şişe.

Endikasyon: Profilaksi: Cerrahi girişimler ve gözden yabancı cisimçıkarılması dahil, pre ve post operatif kullanımda.Tedavi: Konjunktivit,keratit, kornea ülserleri, ülseratif blefaritle birlikte konjunktivitve kronik dakriyosistit dahil bakteriyel enfeksiyonların tedavisindeendikedir.

Kontra Endikasyon: Bileşimdekimaddelerden herhangi birine karşı veya framisetin, kanamisin,gentamisin ve diğer benzer antibiyotikler gibi çapraz duyarlıkoluşturan maddelere karşı bilinen aşırı duyarlığı olanlarda kontrendikedir.Preparatın kullanımı, intraoküler sıvılara geçme olasılığının bulunduğudurumlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Belirgin sistemik emiliminin ardından, neomisingibi aminoglikozidler irreversibl ototoksisiteye neden olabilirler.Yyüksek dozlarda veya uzun süreli tedavi sonrası bu olasılık değerlendirilmelidir.Gebelikdö-neminde etkileri ve insan sütünden atılımıyla ilgili bilgi yoktur.Tedavinin klinik yararı, gelişmekte olan fetusa bilinmeyen olasırisklerle dengelenmelidir.

Yan Etkileri: Uygulamadansonra duyarlılaşmış olgular gö-rülebilir.

Doz Önerisi: Neosporin Göz Damlasıgöz yaşı ile izotoniktir vegözde iyi tolere edilir. Ö-nerilen doz etkilenen gö-ze günde,ikidört kez 1-2 damladır, ancak durumun şiddetine gö-re daha sık uygulamagerekli olabilir. eğer uygulama sırasındaki bir damla, gö-zü yeterincekaplamaz ise, ikinci bir damla uygulanabilir.Tedavi, gö-zün iyileşmiş gö-rünmesindensonra da en az 2 gün sürdürülmelidir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.