Niksen

Niksen

Şampuan

Toprak

Permetrin %1

Ambalaj: 150mL’lik plastik tüp.

Endikasyon: Baş bitienfestasyonlarının tedavisinde ve risk altındaki insanların başbiti enfestasyonlarından korunmasında endikedir.

Kontra Endikasyon: Piretroidler,piretrinler ve permetrine karşı alerjisi olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Sadece dıştan kullanım içindir.Gözler için irritan değildir. Ancak kazara bulaşırsa, gözler hemenbol temiz su ile yıkanmalıdır. Hayvan çalışmalarında, gebelik sırasındapermetrin uygulaması nedeniyle fetusun zarar gördüğünü belirtenherhangi bir bilgi elde edilmemiştir. Permetrinin çok az bir yüzdesisüte geçebildiğinden, sütteki konsantrasyonlarının yenidoğan/-be-bekiçin herhangi bir risk oluşturması beklenmez.

Yan Etkileri: Genelde iyi tolere edilir. Çokaz kişide baş derisinde eritem, dö-küntü ve/veya irritasyon (yanma/batmaveya karıncalanma) gö-rüldüğü bildirilmiştir.

Doz Önerisi: Yetişkinler ve çocuklarda, saçlar ılık su ile ıslatılır,şampuanın ılık su yardımıyla saçlar arasında yayılması ve kö-pürmesisağlanır ve 4 dakika kafada tutulur. Bol su ile yıkanır, temiz birhavluyla kurulanır. Saçlar ölü bit ve yumurtalarından uygun bir tarakyardımıyla arındırılır. Genellikle tedavinin tekrarı gerekmez.Ancak canlı bit ve sirkelerin gö-rülmesi halinde tedavi 7 gündensonra tekrarlanabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.