Norpace

Norpace

Kapsül

aris

Dizopiramid fosfat

Ambalaj: 100 mgx25 kapsül.

Endikasyon: Unifokalve multifokal prematür ventriküler kontraksiyonlar, prematür arteriyelkontraksiyonlar, paroksismal arteriyel ve ventriküler taşikardi,primer kardiyak aritmi ve daha önce geçirilmiş miyokard enfarktüsüyleilgili aritmiler gibi arteriyel ve ventriküler aritmilerde endikedir.Ayrıca konjestif kalp yetmezliği yeterince kontrol altına alındığındadijital alan hastalarda da kullanılabilir.

Kontra Endikasyon: Daha öncedenmevcut AV blok, şok, glokom, idrar retansiyonu ve preparata karşıaşırı duyarlık halinde kontrendikedir.

Uyarılar: Hasta dijitalizeedilmeden ve yeterince kompanse olmadan kardiyomiyopatiyle birliktekonjestif kalp yetmezliği olanlarda ve kalp yetmezliği iyi kompanseedilmemiş hiçbir hastada kullanılmamalıdır.Renal fonksiyon bozukluğu, dijitalzehirlenmesi, prostat hipertrofisi ve gebelikte dikkatle kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Ağız kuruması,kabızlık, görmede bulanıklık, baş dönmesi, idrar yapmaya başlarkengüçlük çekme ve gastrointestinal belirtiler gibi yan etkiler gö-rülebilir.Tedavi süre-sinde 1, 2 ve 3. kalp bloku oluşumunda dozaj azaltılmalıveya ilaç bırakılmalıdır.

Doz Önerisi: Başlangıçta günlük doz 6 saattebir uygulanan 100-150 mg’dir.Daha sonra tedaviden alınan sonuca gö-re günde800 mg’ye kadar çıkan bir dozaj uygulanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.