Notidin

Notidin

Film Tablet

Nobel

Famotidin

Ambalaj: 40 mgx30 film tablet.

Eşdeğeri: Duovel Film Tablet: 40 mgx30tablet(Sanovel);FamodinTablet: 40 mgx30 tablet(İlsan);Famogast Film Tablet: 40 mgx30 tablet(Saba);FamoserFilm Tablet: 40 mgx30 tablet(Biofarma);Famotep Tablet: 40 mgx30tablet(Yeni İlaç);FamotsanTablet: 40 mgx30 tablet(Drogsan);Gasterol Film Tablet: 40 mgx30tablet(Terra);GastifamFilm Tablet: 40 mgx30 tablet(Münir Şahin);Gastrofam Film Tablet: 40 mgx30 tablet(Atabay);GastrosidinTablet: 40 mgx30 tablet(Eczacıbaşı);Neotab Film Tablet: 40 mgx30tablet(Deva);NevofamTablet: 40 mgx30 tablet(Mustafa Nevzat);Pepdif Film Tablet: 40 mgx30tablet(SanofiAventis).

Endikasyon: Duodenal ülser vebenign gastrik ülserlerin tedavisinde, duodenal ülserlerin nüksünüönlemede, ZollingerEllison sendromu gibi aşırı sekresyon durumlarındakullanılır.

Kontra Endikasyon: Famotidineaşırı duyarlığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Laktasyon dö-neminde kullanılmaz ve 18 yaşındanküçük çocuklarda kullanılması önerilmez. Böbrek fonksiyon yetersizliğindetedbirli kullanılmalıdır. Gebelerde kullanılması kesin gerekiyorsatıbbi kontrol altında verilmelidir.

Yan Etkileri: Nadirenbaş ağrısı, baş dönmesi, kabızlık veya diyareye raslanabilir.

Doz Önerisi: Duodenal ülser tedavisinde başlangıçta geceyatmadan önce 40 mg’lik Tablet 4-8 hafta süreyle ve daha sonra yarımTablet 6 ay süreyle kullanılır.Benign mide ülserinde günlük doz gece yatmadanönce 6-8 hafta kullanılan 40 mg’dir. ZollingerEllison sendromundabaşlangıçta 4x20 mg ve daha sonra arttırılan dozlar kullanılır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.