Oftalmotrim

Oftalmotrim

Göz Damlası

Alcon

PolimiksinB sülfat10.000 IU, trimetoprim 1 mg/ml

Ambalaj: 5 mL’lik damlalıklı şişe.

Eşdeğeri: PolytrimGöz Damlası: 5 mL(GSK).

Endikasyon: Duyarlımikroorganizmaların neden olduğu göz ve adnekslerinin, konjunktivit,keratit, kornea ülserleri, konjunktivitle bağlantılı ülseratifblefarit ve kronik dakriyosistit dahil bakteriyel enfeksiyonlarınıntedavisinde endikedir. Gözden yabancı cisim çıkarılması dahilçeşitli cerrahi girişimlerden sonra oluşabilecek oküler enfeksiyonlardankorunmada hem preoperatif hem postoperatif olarak uygulanabilir.

Kontra Endikasyon: Bileşenlerden herhangi birine ve antibiyotiklerinpolipeptid grubu gibi çapraz duyarlık oluşturan maddelere karşıaşırı duyarlık gösteren hastalarda kontrendikedir.

Uyarılar: Bu kombinasyona karşı aşırı duyarlık reaksiyonlarınınnadir gö-rülmesi beklenir, ancak tedavi sırasında bir aşırı duyarlıkreaksiyonundan şüphelenilmesi halinde uygulama durdurulmalıdır.Bu kombinasyonun aktif bileşikleri gebelikte herhangi bir ters etkibelirtisi olmadan yıllardır kullanılmıştır. Anne sütüne geçipgeçmediği hakkında bilgi yoktur.

Yan Etkileri: Kişiselduyarlığa bağlı olarak nadiren geçici hafif yanma veya batma hissive daha az olarak gözde kızarıklık gö-rülebilir.

Doz Önerisi: Etkilenmiş gö-ze normal olarak günde 4 kez 1 damladamlatılır. Günlük uygulama sayısı ve tedavi süresi hekimin vereceğikarara gö-re ayarlanır. Gö-zün, gö-rünüşte normale döndükten 48 saatsonrasına kadar tedavisine devam edilmesi gerekir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.