Oksinazal

Oksinazal

Oksinazal nedir ne için kullanılır, Oksinazal nasıl kullanılır, Oksinazal ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Burun Spreyi

Eczacıbaşı

Oksimetazolin HCl

Ambalaj: 0.5 mg/mLx10 mL’lik (200 doz) ambalaj.

Eşdeğeri: BurazinBurun Spreyi: 0.5mg/mLx10 mL(Kurtsan);İliadin Sprey: 0.5 mg/mLx10 mL(Palmer).

Endikasyon: Kroniknezle, soğuk algınlığı, sinüzit, saman nezlesi, allerjik veya enfeksiyözdurumların neden olduğu burun tıkanıklıklarında endikedir. Ayrıca,burun açıcı özelliğiyle burun operasyonlarından önce kullanılır.Kulak iltihabı olan hastalarda tıkalı olan östaki borusu girişiniaçar.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Hipertiroidizm, kalp hastalığı (angina dahil),hipertansi, ilerlemiş damar sertliği ve diyabet hastalarında kullanılmaz.MAO inhibitörleriylekullanılmamalıdır. Gebelik dö-neminde güvenirliği saptanmamıştır.

Yan Etkileri: Geçici olarak burun mukozasındabatma, yanma, kuruma veya aksırma gibi hafif yan etkiler yapabilir.Bazan hipertansiyon, sinirlilik, bulantı, baş dönmesi, baş ağrısı,uykusuzluk, kalp çarpıntısı veya refleks bradikardi gibi sistemiksemptomatik etkilere neden olabilir.

Doz Önerisi: Erişkinler ve 6 yaşından büyük çocuklarda doz, 10-12saatte bir (sabah ve akşam) her burun deliğine 2-3 kez sıkımdır. 6 yaşındanküçük çocuklarda kullanılmaz.

 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...