Onceair

Onceair

Onceair nedir ne için kullanılır, Onceair nasıl kullanılır, Onceair ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Çiğneme Tableti

Montelukast sodyum

Ambalaj:

 4mgx28 tablet

: : 5 mgx28 tablet.

Endikasyon:

 Erişkin hastalarda gündüz ve gece semptomlarının önlenmesi dahil, astımın profilaktik ve kronik tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Montelukastın akut astım ataklarının tedavisinde etkinliği kanıtlanmamıştır. Gebelik sırasında kesin olarak gerektiğinde kullanılmalıdır. Montelukastın insan sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.Emziren kadına verilirken dikkat edilmelidir.

Yan Etkileri:

 Çoğunlukla hafif tabiattaki yanetkiler, genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmemiştir.

İlaç Etkileşimleri:

 Montelukast, astımın profilaktik ve kronik tedavisinde rutin olarak kullanılan diğer tedavilerle birlikte uygulanabilir.

Doz Önerisi: 

Onceair 4 mg Çiğneme Tableti: 2-5 yaş arası astımlı çocuk hastalar için günlük doz, yatmadan önce alınan 4 mg‘lik bir çiğneme tabletimidir.

Onceair 5 mg Çiğneme Tableti: 6-14 yaş arası çocuk hastalar için günlük doz, yatmadan önce alınan 5 mg’lik bir çiğneme tabletimidir.

Onceair 10 mg Film Tablet: 15 yaş ve üzeri erişkinler için günlük dozaj, yatmadan önce alınan 10 mg’lik bir tablettir.Onceair’in astım kontrol parametreleri üzerindeki terapötik etkisi 1 gün içinde ortaya çıkar.Onceair Yemekle birlikte veya ayrı alınabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.