Onceair

Onceair

Çiğneme Tableti

Abdi İbrahim

Montelukast sodyum

Ambalaj: 4mgx28 tablet

: : 5 mgx28 tablet.

Eşdeğeri:

SingulairÇiğneme Tableti: 4 mgx28tablet; 5 mgx28 tablet(MSD).

Onceair

Film Tablet

Montelukast sodyum

Ambalaj: 10 mgx28 tablet.

Eşdeğeri: SingulairFilm Tablet: 10 mgx28 tablet(MSD).

Endikasyon: Erişkin hastalarda gündüz ve gece semptomlarının önlenmesidahil, astımın profilaktik ve kronik tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlık durumunda kontrendikedir.

Uyarılar: Montelukastın akut astım ataklarının tedavisindekietkinliği kanıtlanmamıştır. Gebelik sırasında kesin olarak gerektiğindekullanılmalıdır. Montelukastın insan sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.Emziren kadına verilirken dikkatedilmelidir.

Yan Etkileri: Çoğunlukla hafif tabiattaki yanetkiler, genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmemiştir.

İlaç Etkileşimleri: Montelukast, astımın profilaktik vekronik tedavisinde rutin olarak kullanılan diğer tedavilerle birlikteuygulanabilir.

Doz Önerisi:

Onceair 4 mg Çiğneme Tableti: 2-5 yaş arası astımlı çocuk hastalariçin günlük doz, yatmadan önce alınan 4 mg‘lik bir çiğneme tabletidir.

Onceair 5 mg Çiğneme Tableti: 6-14 yaş arası çocuk hastalar içingünlük doz, yatmadan önce alınan 5 mg’lik bir çiğneme tabletidir.

Onceair 10 mg Film Tablet: 15 yaş ve üzeri erişkinler içingünlük dozaj, yatmadan önce alınan 10 mg’lik bir tablettir.Onceair’in astım kontrol parametreleriüzerindeki terapötik etkisi 1 gün içinde ortaya çıkar.Onceairyemekle birlikte veya ayrıcaalınabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.