Orgalutran

Orgalutran

Enjeksiyonluk Çözelti

Organon

Ganireliks

Ambalaj: 0.25mg/0.5 mLx5 tek kullanımlık şırınga (önceden doldurulmuş).

Endikasyon: Kontrollüover hiperstimülasyonu (COH) uygulanan kadınlarda prematür LH salgılanmasınınönlenmesinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Etkinmaddeye veya yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlık, GnRHveya diğer GnRH analoglarına karşı aşırı duyarlık, gebelik ve laktasyon.

Uyarılar: Alerjisi olmakla birlikte o andasemptom sergilemeyen hastalara güvenli bir şekilde uygulanabilir. Mevcutsemptomları olan hastalara uygulanması araştırılmamıştır. Bu nedenden ötürümevcut ciddi alerji semptomları olan hastalara ganireliks uygulanması tavsiyeedilmemektedir. Jeneralize veya kapsamlı lokal alerjik reaksiyon oluşmasıhalinde hastaların, bir sonraki enjeksiyonu yapmadan önce sorumlu hekimle temasageçmeleri önerilmelidir.

Yan Etkileri: Uygulama yerindecilt reaksiyonuna yol açabilmekte, fakat bu reaksiyon normal koşullardauygulamadan 4 saat sonra kaybolmaktadır. Tedavi sırasında nadiren baş ağrısı vebulantı rapor edilmiştir.

Doz Önerisi: FSH ile kontrollü over hipertimülasyonuna adet döneminin2 veya 3’üncü gününde başlanabilmektedir.Orgalutran(0.25 mg), tercihen FSH uygulamasının6. gününden itibaren başlanılarak günde tek doz subkütan yoldan enjekteedilmelidir.OrgalutranFSH ile karıştırılmamalı, fakat her iki preparatyaklaşık olarak aynı saatlerde uygulanmalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.