Oroferon

Oroferon

Depo Draje

Koçak

Demir II sülfat 270mg (=80 mg elementel demir), mukoproteoz 80 mg

Ambalaj: 30draje.

Eşdeğeri:

TardyferonDraje: 30 draje(Pierre Fabre).

Endikasyon: Hipokrom anemi,gebelik, gelişme, laktasyon dö-nemi, ağır regl kanamaları, kan kaybıolguları, iştahsızlık, baş dö-nmesi, yorgunluk, palpitasyon, saç dö-külmesi,tırnak uçlarının kırılması ve diğer demir yetmezliklerinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Hemokromatöz ve siderozda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Demir preparatlarının dışkınınrengini koyulaştıracağı hastaya anlatılmalıdır. Gebelikte veemzirme dö-neminde hekim kontrolü altında kullanılmalıdır. 12 yaşınaltındaki çocuklarda kullanımı önerilmez.

Yan Etkileri: Seyrek olarak bulantı, mide rahatsızlığı,kabızlık, diyare gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Demir tuzları oral yoldan verilentetrasiklinlerin emilimini engellediğinden, bir arada kullanılmamalıdır.

Doz Önerisi: Demir gereksiniminin arttığı durumlarda ve hafifdemir eksikliği anemilerinde günde 1 kez, 1 draje aç karnına alınmalıdır.Ciddi demir eksikliği anemilerinde, hemoglobin düzeyinin %8-9g’nin altına düştüğü durumlarda günde 2 kez 1 draje aç karnına alınmalıdır.Organizmanın demir depolarını normale getirmek için tedaviye,hemoglobin düzeyi normale dö-nene kadar aynı şekilde devam edilir.Daha sonra 1-3 ay süreyle günde 1 draje alınır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.