Ovitrelle

Ovitrelle

Flakon

Serono

Koriogonadotrofin alfa250 µg (6500 IU’ya eşdeğer)

Ambalaj: 1, 2 ve 10 liyofilize flakon ve 1 mL’lik çözücü flakon.

Endikasyon: Kadınlarda,foliküler gelişimin uyarılması için tıbbi ürünlerin kullanılması sonrası erkenlüteyinizasyon ve nihai foliküler olgunlaşmayı tetiklemede kullanılır.

Kontra Endikasyon: Hipotalamusve hipofiz tümörleri; etkin maddeye karşı duyarlık, polikistik overhastalığından kaynaklanmayan yumurtalık büyümesi veya kisti, nedenibilinmeyen jinekolojik kanamalar, yumurtalık, rahim veya göğüs kanseri; son üçayda dış gebelik, aktif trombo embolik hastalıklar, primer over yetmezliği,cinsel organların gebeliğe olanak sağlamayacak malformasyonları, gebeliğiengelleyecek durumdaki uterin miyomlar, menopoz sonrası kadınlarda.

Uyarılar: Hastalar hipotiroidizm, adrenokortikal yetmezlik, hiperprolaktinemive hipofizer veya hipotalamik tümörlerin varlığı açısından değerlendirilmeli vebu hastalara uygun spesifik tedavi uygulanmalıdır.

Yan Etkileri: Ovaryen hiperstimülasyon sendromu, kusma, bulantı görülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Bu ürün başka tıbbi ürünlerle (follitropin hariç)karıştırılmamalıdır.

Doz Önerisi: -Ovitrelle, SC uygulanır. Toz kullanılmadan hemen önce, beraberindeverilen çözücü ile karıştırılarak hazırlanmalıdır.-Ovitrelleiletedavi üreme problemleri tedavisinde uzman bir hekimin gözetimi altındayapılmalıdır.İnvitro fertilizasyon(IVF) gibi yardımla üreme teknikleri için süperovülasyon yapılan kadınlarda: Bir flakonOvitrelle(250 µg), FSh ya da hMG preparasyonun sonuygulanmasından 24-48 saat sonra uygulanır, yani foliküler gelişimin optimalstimülasyonuna ulaşıldığı zaman.Anovülatuvaryada oligoovülatuvar kadınlarda: BirflakonOvitrelle(250 µg) foliküler gelişimin optimal stimülasyonunaulaşıldıktan 24-48 saat sonra uygulanır. Hastaya,Ovidrelenjeksiyonu uygulandığı gün ve sonraki gün cinsel ilişkide bulunması önerilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.