Pankreoflat

Pankreoflat

Draje

Dr.F.Frik

Pankreatin 170 mg,dimetilpolisiloksan 80 mg

Ambalaj: 60 draje.

Pankreoflat

Granül

Pankreatin 172 mg,dimetilpolisiloksan 80 mg/2 g

Ambalaj: 45 g’lik ambalaj.

Endikasyon: Pankreasyetersizliği, safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak hastalıklarınabağlı aşırı gaz oluşumu, ameliyat sonrası veya hava yutmaya bağlıgaz yakınmaları ve Roemheld sendromunda endikedir.Karın içi organlarının radyolojiktetkiklerinden önce gaz giderici olarak da kullanılır.

Kontra Endikasyon: Proteinlereduyarlı kişilerde enzim proteinlerine bağlı alerjiler (aksırma,göz yaşarması veya deride kızarma) nedeniyle kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Gebelerde ve emziren annelerdekullanılması gerektiğinde, sağlayacağı yarar/zarar ilişkisigöz ö-nüne alınarak kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Gastrointestinalkanalın doğal yapısını bozabilir. Nadiren bulantı, kusma, aşırıduyarlık reaksiyonları (aksırma, lakrimasyon veya deri dö-küntülerigibi) yapabilir. Fazla dozları diyare, hiperürikozüri, hiperürisemiyapabilir. ağız mukoza irritasyonu ve stomatit oluşturabilir.

Doz Önerisi: Pankreoflat Draje: Yemeklerde 1-2 draje çiğnenmeden yutulur. Röntgençekimlerinden önce 2 gün, günde 3-4 kez 2 draje ve çekim günü sabahaç olarak 2 draje verilir.Pankreoflat Granül: Yemeklerde 1-2 ölçek suda karıştırılarakiçilir. Bebekler ve küçük çocuklara ½-1 ölçek granül, soğuk veya ılıksuda eritilerek verilir. Röntgen çekimlerinden önceki iki güngünde 3-4 kez 2 ölçek ve çekim sabahı 2 ölçek içilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.