Pantogar

Pantogar

Kapsül

Assos

lSistin 20 mg,paminobenzoik asit 20 mg, keratin 20 mg, tıbbi maya 100 mg, tiamin monohidrat60 mg, kalsiyumdpantotenat 60 mg

Ambalaj: 90 kapsül.

Endikasyon: Değişiktiplerdeki saç kayıplarında (metabolik hastalıklarda, endokrin hastalıklarda,vitamin eksikliklerinde, entoksikasyonlarda, bitkinlik durumlarında, psikolojikbozukluklar sırasında ve değişik hastalıklar sırasında ortaya çıkan saçkayıplarında) beslenmeye destek olarak kullanılabilir.

Kontra Endikasyon: Bileşimdekimaddelerden herhangi birine karşı bilinen bir hipersensitivite durumundakontrendikedir.

Uyarılar: Saçgelişimi yavaş bir işlem olduğu için tedavinin tavsiye edilen dozda 3-6 aydevamı başarılı bir tedavi için gereklidir.

Yan Etkileri: Klinikçalışmalarda istenmeyen etkiler hastaların %2 gibi küçük bir bölümündegörülmüş olup, bu etkiler arasında bulantı, meteorizm gibi gastrik etkilervardır.

İlaç Etkileşimleri: Sulfonamidlerinetkisini azaltır. Bu nedenle sulfonamid tedavisi sırasında kullanımının kesilmesiönerilir.

Doz Önerisi: Yetişkinlerde günde üç kez bir kapsül, çocuklarda günde1 veya 2 kapsül. Kapsüller yemekler sırasında çiğnenmeden bir miktar sıvı ilebirlikte yutulmalıdır. Ortalama tedavi süresi 3-6 aydır. Gerekli olduğundatedavi süresi uzatılabilir veya yeniden başlanabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.