Pedrin

Pedrin

Şurup

Aroma

Gliseril gayakolat100 mg, efedrin 15 mg/5 mL

Ambalaj: 100 mL’lik şişe

Endikasyon: Hafif ve orta dereceli bronşiyal astma, allerjik astma,kronik bronşit, ameliyat sonrası bronkospazm, amfizem, korpulmonole gibi bronşdilatasyonu ve ekspektorasyona gereksinim duyulan solunum yolurahatsızlıklarındaki öksürük ile sigara içenlerin tahriş öksürüklerinin giderilmesindekullanılır.

Kontra Endikasyon: Bileşimdeki maddelerden herhangi birine karşı aşırıduyarlığı olanlarda kontrendikedir. Ağır hipertansiyon ve ciddi koroner arterhastalığı olanlara verilmemelidir.Gebelerde ve emzirenlere verilmemelidir.

Uyarılar: Uyuma zorluğu bulunanlar, gecekullanmaktan sakınmalıdır.

Yan Etkileri: Yüksek dozlardaalındığında kusma, bulantı, diyare, baş ağrısı, sancılı idrara çıkma,sinirlilik, uyuyamama, deri döküntüsü görülebilir. Doz azaltıldığında budurumlar ortadan kalkar.

İlaç Etkileşimleri: MAOinhibitörleriyle birlikte kullanılmamalıdır.

Doz Önerisi: Büyüklerde günde 3-4 kez 1.5 ölçek, maksimum 10ölçek; 6-12 yaş arası çocuklarda günde 3-4 kez 3/4 ölçek, maksimum 5ölçek; 2-6 yaş arası çocuklarda günde 3-4 kez ¼ ölçek önerilir, maksimum2 mg/kg. Yemeklerden sonra alınmalı, dozlar arasındaki süre 4 saattenaz olmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.