Peracon

Peracon

Damla

Dr.F.Frik

İzoaminil siklamat

Ambalaj: 50mg/mLx15 mL’lik şişe.

Peracon

Draje

İzoaminil siklamat

Ambalaj: 40mgx20 draje.

Peracon

Şurup

İzoaminil siklamat

Ambalaj: 40 mg/ölçekx100 mL’lik şişe.

Endikasyon: Soğuk algınlıkları,influenza, larenjit, grip, akut veya kronik bronşit öksürükleri veçeşitli nedenlere bağlı öksürüklerin semptomatik tedavisindeendikedir.

Uyarılar: Uzun süre kullanılmaması önerilir.Gebelerde önerilmez.

Yan Etkileri: Uzun sürelikullanımlarda konstipasyon yapabilir. Nadiren baş dönmesi ve bulantıgö-rülebilir.

Doz Önerisi: Peracon Damla: Günlük doz erişkinlerde 3x15-20 damla ve çocuklarda3x½-1 3x5-15 damladır.

Peracon Draje: Yetişkinlere günde 3 kez 1’erdraje önerilir. Günde 5 drajeden fazla alınmamalıdır.

Oksabron Şurup: 50 mg/5 mLx120 mL(Deva);PerbronşŞurup: 50 mg/5 mLx120 mL(CaSel);Sekodin Şurup: 50 mg/5 mLx120 mL(Akdeniz);SubitolŞurup: 50 mg/5 mLx120 mL(Toprak).

Endikasyon: Larenjit,farenjit, trakeit bronşit gibi enflamasyonlu ve buna bağlı olaraköksürüğe neden olan hastalıklarında bronşiektazi, boğmaca, soğukalgınlığı komplikasyonları, sigara ve hava kirliliğine bağlı öksürüklerdeendikedir.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlıktakontrendikedir.

Uyarılar: Oksolamin midebağırsak sistemindeirritasyona neden olabilmektedir. Bu nedenle yemeklerden sonraalınması önerilir. 2 yaşından küçük çocuklarda halusinasyonlaraneden olduğu bildirildiğinden, bu yaş grubunda kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Seyrek olarakve özellikle de aç karnına alındığında bulantı, kusma, bağırsak hareketlerindeartma gö-rülebilmektedir. Hafif lokal anestetik etkisine bağlıolarak ağız mukozasında geçici his azalmasına neden olabilir.

Doz Önerisi: Genel olarak günde kg başına 15-25 mg dört eşit dozabö-lünerek verilmelidir. Ortalama olarak 2 yaşından büyük çocuklara1-2 ölçek, yetişkinlere 2 ölçek, günde 4 kez 4 saat arayla yemektensonra, gerektiğinde eşit miktarda su ile sulandırılarak verilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.