Perbronş

Perbronş

Şurup

CaSel

Oksolamin fosfat

Ambalaj: 50mg/5 mLx120 mL’lik şişe.

Eşdeğeri:

Oksabron Şurup: 50 mg/5 mLx120 mL(Deva);PerebronŞurup: 50 mg/5 mLx120 mL(Çınay);Sekodin Şurup: 50 mg/5 mLx120 mL(Akdeniz);SubitolŞurup: 50 mg/5 mLx120 mL(Toprak).

Endikasyon: Larenjit,farenjit, trakeit bronşit gibi enflamasyonlu ve buna bağlı olaraköksürüğe neden olan hastalıklarında bronşiektazi, boğmaca, soğukalgınlığı komplikasyonları, sigara ve hava kirliliğine bağlı öksürüklerdeendikedir.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlıktakontrendikedir.

Uyarılar: Oksolamin midebağırsak sistemindeirritasyona neden olabilmektedir. Bu nedenle yemeklerden sonraalınması önerilir. 2 yaşından küçük çocuklarda halusinasyonlaraneden olduğu bildirildiğinden, bu yaş grubunda kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Seyrek olarakve özellikle de aç karnına alındığında bulantı, kusma, bağırsak hareketlerindeartma gö-rülebilmektedir. Hafif lokal anestetik etkisine bağlıolarak ağız mukozasında geçici his azalmasına neden olabilir.

Doz Önerisi: Daima yemeklerden sonra, kg başına 15-25 mg hesabıylauygulanır. Günlük doz 4 eşit doza bö-lünerek ve her 6 saatte bir olmaküzere günde 4 kerede alınmalıdır. Büyüklere 4 kez 2 ölçek, küçüklere4 kez 1-2 ölçek, iki yaşından küçük çocuklara 4 kez ½-1 ölçek uygulanır.3 aylıktan küçük çocuklara kullanılmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.