Prakten

Prakten

Şurup

İlsan

Siproheptadin HCI

Ambalaj: 2 mg/5 mLx240 mL’lik şişe.

Eşdeğeri: SipraktinŞurup: 2 mg/5 mLx240 mL(İ.E.Ulagay)

Endikasyon: Alerjikdermatozlar, saman nezlesi, vazomotor rinit, anjiyoödem, alerjik vernalkonjunktivit, ilaç ve besinlere bağlı deri ve sindirim yolu alerjik reaksiyonları,bö-cek sokması, bitki ve deniz canlılarıyla temas sonucu meydanagelen alerjik dermatitler ve güneş yanığı gibi alerjik hastalıklarıntedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Yeni doğanve prematür çocuklar ile süt veren annelerde, alt solunum yolu enfeksiyonlarında,etkin madde ve MAO inhibitörlerine duyarlı olanlarda, glokomlularda,stenozlu peptik ülserlilerde, prostat hipertrofisi olanlarda, piloroduodenaltıkanıklığı olanlarda ve çok yaşlı ve düşkün kişilerde kontrendikedir.Gebelerde kesin gerekli gö-rülmedikçe kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Sedasyon,hiposekresyon, baş dönmesi, koordinasyon bozukluğu ve yorgunlukgibi yan etkiler gö-rülebilir. Uyuklama hali yapabileceğinden motorluaraç ve iş makinesi kullananlar ile yüksek yerde çalışanlar uyarılmalıdır.

İlaç Etkileşimleri: Santralsinir sistemi depresanları, antikolinerjikler ve öteki antihistaminiklerile aditif etkileşime girer. MAO inhibitö-rü ilaçlar antihistaminiklerinantikolinerjik etkilerini arttırırlar.

Doz Önerisi: Günlük doz erişkinlerde 3x1 çorba kaşığı ve çocuklarda2-6 yaş arasında olanlarda 3x1 ölçek ve 7-14 yaş arasında olanlarda3x2 ölçektir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.